• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle-denge tablosu

Gülseren Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

Merhaba,

kütle denge tablolarını sisteme yüklerken GFB aldıktan sonraki bütün ayların tablosunu mu yüklemeliyim yoksa son bir iki ayın tablosunu yüklesem yeterli olur.

kütle-denge tablosunu her ay doldurmaktan bahsetmişsiniz ben çevre izin lisansında yapılması gereken tesis izin lisans koşulları var kütle denge tablosu görmedim lisans alındıktan sonra devam edilmesi nerede yazıyor acaba

Teşekkür ederim. Bu formatta % verimi kendisi hesaplıyor ama bizde verim %100 iken bu formatta %96 çıkıyor. Hiçbir şey anlamadım bu tablodan...

Ben bazı değişiklikler yaptım üzerinde çünkü yetersiz kalıyor. Verim hesabını falan kendim formule ettim ek bilgi koydum...

Herşey aynı sadece verimi kendim hesapladım onların formüllerini değiştirdim ve sonuna anlamaları için açıklama yazdım :) Benim yaptığım kafanızı iyice karıştırabilir sizde kendiniz açıklama yazarak lisansınıza göre değişiklik yapın bence ama genel çerçeveyi değiştirmeyin derim...

@Temel Atik

ben de sizin gibi orjinalinde tesisimize has hesaplamalar yaptım. açıklamalarda da belirttim.

Kütle denge tablolarını excel olarak yükleyemiyoruz değil mi? Onları da pdf olarak mı yüklemek gerekir?

@Burçin Birinç
siz bilirsiniz ama ben excel yükleme taraftarı değilim formulasyonumu sadece benim anlamımı tercih ederim :D

Yani çevre izin başvurusunda yüklenecek olan kütle denge tablosu pdf olarak mı yüklenmeli?

Ben excel yüklemeye çalıştım ama olmadı da ondan sordum zaten sistem kabul etmiyor excel i sanırım?

@Burçin Birinç

o da olabilir pdf yapmak çok kolay, bilmiyorsanız yardımcı olabiliriz. ücretsiz dopdf programını kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim bizde de var pdf programı. Çevirmiştim zaten pdf e. Yükleyeyim artık en iyisi.

Merhaba arkadaşlar bir tesisim için tehlikesiz atık geri kazanımı lisansı alacağız, sisteme yüklenmesi için istenen kütle-denge tablosunun kaç aylık hazırlanması gerekiyor?

ben de yeni yaptım izin başvurusunu. gfb nin alındığı tarihten itibaren hazırlayıp yükledim. Henüz sonuç belli deil. Değerlendiriliyor. Yeni yükledim zaten