• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle-denge tablosu

Gülseren Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

Arkadaşlar, benim görüşmemde sistem düzelene kadar Kütle Denge Tablolarını dilekçe ile Bakanlığın ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğüne gönderin denildi.

@Tamer Çankaya
Tamer Bey, çevre bilgi sistemleri olabilir mi acaba?

Şimdi istanbul il çevre ile görüştüm cuma günü tekrar deneyin olmazsa bakanlıkla tekrar görüşürüz denildi.Çalışma devam ediyormuş cuma günü bi düzenleme olabilirmiş.

@Bora Yerlikaya
inşallah beklemedeyiz. düzelirse farkedersem direkt msjı yazacagım :)

Tehlikesiz atıklar için de kütle-denge yapılması zorunlu mu? Tebliğ de yapılan değişiklikle aşağıdaki durum oluşuyor. Ancak tebliğin yenilenmesinden sonra GFB aldığım bir tesis için kütle-denge yapmam istendi. 1/1/2015 tarihi itirbari ile yapmamız gerekmiyor mu bunu şimdi?

b) (Değişik:RG-1/10/2013-28782) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında kütle denge bildirimini yapmakla, a) 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi ve 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi 1/1/2015 tarihinde,

Kütle denge sistemi ekranında prosesler kısmına giremiyorum neden olabilir?

Ekran Alıntısı.PNG

Kütle denge sisteminde giden Uatf kaydı yapamıyorum bu konu ile ilgili birçok yeri aradım ancak çözüm bulamadılar.Aynı sorunu yaşayan var mı ? Bu atığı almaya yetkisi yoktur diyo.Gönderilen firmaların lisanslarında var atık kodları.Konu ile ilgili bilgisi olan var ise paylaşmasını rica ediyorum.

bende ise aktif lisansınız bulunmamaktadır diyor. firma vergi numarası değişti il çevreye ve coğrafi bilgi sistemleri müdürlüğüne dilekçe verdim ama hala aynı durum devam ediyor.

Tehlikesiz atık kütle denge lerini nasıl bir yol izleyerek yapmamız gerekiyor?

@Olgaç Sürmelihindi
Teşekkür ederim, formatım ve kütle dengelerim var ve hazır, gfb başvurusu yaparken sisteme yükledim pdf yapıp, peki bu aşamadan sonra müdürlüğe mi teslim edeceğim, bakanlığa mı yollayacağım, yoksa tebliğ e göre 2015 ten sonrasını bekleyeceğim?

başvuru yaptıktan sonra düzenlediğimiz kütle dengelerden bahsediyorum bu arada.....

@Nihal Ş. Aksoy
gfb başvurusunda sisteme yüklediyeseniz sıkıntı yok ve eğer il çevre müdürlüğü veya bakanlık sizden istemediyse göndermeye gerek yok. Dosyanızda kalsın. Zaten sizin gönderdiğiniz kütle dengesi tablosunu incelerler. Birde sistem şu an yapım aşamasında gereken bilgiyi kendileri verecek şuan 2015'ten sonrasını bekle :D