Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Labaratuvar atıkları-asitler

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

 1. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  arkadaslar merhaba dun beledıyenın temızlık ıslerıne ulaşan bır telefonda, mıllı egıtıme baglı bır okulun kımya labaratuvarından kaynaklnan çoğunlu asitli olan kimyasal çözeltilerinde yer aldığı sıvı atıkları beledıyenıze verebılrımıyız dıye bır telefon geldı . daha once bu tur atıkların bertarfında deneyımı olanalar var mı?
   
 2. Gülçin Bozkurt

  Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

  bertarafı için istaç ile görüşebilirsiniz, hastaneden çıkan laboratuvar atıklarını alıyorlar...
   
 3. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  160506 atık kodu ile izaydaşa da gönderebilirisiniz
   
 4. Oğuz Dedehayır

  Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

  16 05 06 kodunun bertarafı konusunda bakanlığın lisans verdiği firmalara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz konu hakkında sizlere yardımcı olabilirim.
   
 5. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  oğuz bey teşekkürler hallettim dediğiniz gibi.
   
 6. Nilgün20

  Nilgün20 CMNet Üyesi

  Merhabalar

  Belediyemiz laboratuvarında validasyon çalışmaları sonrasında 160506 kodlu tehlikeli atığımız mevcuttur. Bertarafını ve taşımasını aynı şirkete yaptırmak istiyoruz. Bununla ilgili elinde şartname örneği olan arkadaşımız var mı?

  Teşekkür ederim.
   
 7. salim iğnak

  salim iğnak Misafir

  Oğuz bey merhaba;

  Kütahya Seyitömer Linyit İşletmeleri Müessesesi Müdürlüğü'nde Çevre Mühendisi olarak çalışmaktayım. Elimizde çeşitli miktarlarda 160506 (süresi geçmiş standart dışı, toz halinde ve bazıları da sıvı halde olmak üzere kapları ile beraber 250 kg. dır ) laboratuvar kimyasallarımız mevcut. Ancak kamu kurumu olmamız nedeniyle doğrudan temin şeklinde ihaleye çıkmamız gerekecek. Taşınması ve Bertaraf edilmesi işlerini aynı firmaya yaptırmak istiyoruz. Ancak konu ile ilgili herhangi bir teknik şartnameye ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Teşekküe ederim Kolay gelsin.
   
 8. mnemonic

  mnemonic CMNet Üyesi

  Bu şartnameyi düzenleyerek kullanabilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

Labaratuvar atıkları-asitler konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Labaratuvar atıkları

  Merhabalar; Tesisimiz bünyesindeki labaratuvarda eldivenler, asit-baz şişeşeri gibi kimyasallı şişelerin atık kodlarını bilen varmı, birde bunlar tehlikeli atık grubuna giriyorlar değil mi. ilginiz için teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar.
 2. Gebze Labaratuvar Staj

  Merhabalar bu sene yazın lab. stajı yapmam lazım.Başvurularda yakında başlayacak.Acaba gebzede atıksu firmalarında staj yapmış olan var mı yada önerecek yeri olan?Gebzedeki yerlere mail atıyorum ama cevap yok ve web sayfalarında da stajla ilgili bişeyler de yok Gebzede çevre müh. yapan birisi yardımcı olursa gerçekten enfes olur :)
 3. Akredite labaratuvar

  Kuyu suyu analizlerini yapacak akredite labaratuvar listesi gibi bir şeye nasıl ulaşabilirim?
 4. Atık sülfürik asitler geri kazanılabiliyor mu?

  Merhaba, Bir süredir araştırıyorum ancak bir sonuç elde edemedim. Amin ile bağlanmış atık sülfürik asitleri geri kazanmak mümkün mü? Atık asiti bertaraf için kabul eden firma bulmaktada zorlanmaktayım. Bertaraf ya da depolama için alan firmalar hem yok denecek kadar az hem de çok ciddi bedeller talep ediyorlar.. Böyle bir konu ile ilgili çalışan ya da bilgisi olan var mıydı? Yardımcı...
 5. Labaratuvar staji

  Ankara da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı atık su arıtımı su temini vb işlemlerle uğraşan labarutavarı var mı Bartın Üniversitesi çevre müh 2. sınıf öğrencisiyim yaza staj yeri ayarlamak istiyorum Samsunda ikamet etmekteyim. okul bitiminde bana referansı kuvvetli olabilecek başka firmalarda staj yapabilirim.