Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lamelli çöktürme havuzu tasarımı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Selamlar,
    Lamelli çökeltme havuzu tasarımı ile ilgili dökümanı olan var mı? Paylaşırsa mutlu olurum.

2. Melike İlbilgi

Lamelli çökeltme tasarım formülleri ve klasik çöktürme ile karşılatırılması..Uzun arayışlar sonunda edindiğim bir kaynaktı. Benim işimi gördü. Belki benim gibi birinin işine yarayabilir diye ekliyorum. Kolaylıklar dilerim.

Ekli Dosyalar:

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Fatih mesajınızı beğendi :) Ellerinize sağlık..

4. Melike İlbilgi

Ne demek efendim :)

5. Cihan Yeşil

Cihan Yeşil CMNet Üyesi

6. Melike İlbilgi

Rica ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)

Lamelli çöktürme havuzu tasarımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı

Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı
  2. Çöktürme Tankı Yüzeyinde Yosun

Biyolojik arıtma tesisimizin çöktürme tankının yüzeyinde yaklaşık üç haftadır yem yeşil yosunlaşma var ve BOI KOI değerleri yükseliyor. Haziran başında arıtma revize edildi difüzör sayısı arttırıldı ve bakteri aşılaması yapıldı. İlk zamanlarda bir problem yoktu. Sıcaklarla bi ilgisi olabilir mi? Arıtma tesisi 400 konutluk evsel atıksu arıtma tesisi. Su rengide giderek siyahlaşıyor....
  3. Çöktürme havuzunda problem...

İşletme konusunda sanırım biraz zayıfım bu yüzden bilen birilerine sormak ihtiyacı duydum yardım ederseniz sevinirim... Yaptığım tesisi 500 m3/gün kapasiteli , uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi... Tesis deniz kenarında bir beldede... Tesise yaklaşık 10-15 gündür su alıyorum. Tesisteki oksijenmetre arızalı çıktı bu yüzden aeratörleri 1 saat dur 15 dak. çalış şeklinde çalıştırıyorum....
  4. Pp çöktürme tankı hesabı

100 m3/gün 8 saat vardiyalı çalışacak sistem için PP Çöktürme tankı hesabı nasıl yapılır ?
  5. Çöktürme havuzundaki çıkış borusunun eğimi?

Merhaba arkadaşlar, 14 metre capında 3 metre yükseklikliğinde çöktürme havuzu (biz daha çok kum ayırmak için kullanacağız) , tabanı eğimli olan tankın , dipte çöken kumu boru ile almak istiyoruz, ve bu borunun eğimi ne kadarlık bir açı olması lazım? bilgi veya formül herşey olur , ACİL , teşekkürler yardım için