Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Leyla ve mecnun (lm)

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında Ercan Selvi tarafından paylaşıldı.

?

L&M sizce nasıl bır dızı?

1. süper

41,4%
  2. züper

20,7%
  3. idare eder

10,3%
  4. idare etmez

17,2%
  5. idare etmeli

oy sayısı 0
    0,0%
  6. bu dizi tam benlik

10,3%
  7. vaz geçilmez

34,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

mecnun- did i?
    yavuz- did i day?
    mecnun- didaydiday daay
    yavuz- daaay

eFo6d4qJnaE

Hacım hacım okey :)

q2BVa9AMrVU

Mustafa K. ve Melih Coşar bunu beğendi.
  2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

vqLnaUEBnJ0

En iyi sahnelerden biri :)

Hamdiye Güzel ve Ercan Selvi bunu beğendi.
  3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ismail abinin genleri bitiriyor beni :koptum:
    CXSkrFsVT8c
    chbl824Sfiw

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

5. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

N58t3guLHAg

akeW95X3d6g

qGm7wK6qffo

wYjuUSZc_yo

Leyla ile Mecnun, EfLAtunfilm tarafından yapılıp TRT 1'de yayınlanan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizinin ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1'de gösterilmiştir.
    Behzat Ç. ile birlikte farklı yapım şirketlerine bağlı dizilerin birbirlerine konuk olduğu ilk dizi olanLeyla ile Mecnun sonlandıktan sonra aynı senaryo üzerinde bir de sinema filmi çekilecektir.

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.
    Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.
    Mecnun Çınar (Ali Atay) — Orta sınıftan bir aile olan İskender ve Pakize'nin oğlu. Açıköğretimden işletme bölümünü bitirmiştir.
    Leyla Yılmaz (Ezgi Asaroğlu) — Mecnun'un gerçek Leyla'sı. 30. bölümde geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybetmiştir.
    Leyla (Melis Birkan) — İskender'in eski bir arkadaşı olan Ömer'in organizatör kızı. Mecnun 3. sezonda ilk görüşte kendisine aşık olmuştur.
    Sedef (Zeynep Çamcı) — Leyla'nın karaciğerini alan pizzacı kız. İkinci adı Leyla'dır.2.sezonun bitiminde diziden ayrılmıştır.
    Şirin (Müge Boz) — Leyla'nın kalbini alan kız. Sonradan adını değiştirip Leyla yapmıştır.2.sezonun bitiminde diziden ayrılmıştır.
    İsmail Abi (Serkan Keskin) — Mecnun'un çocukluk arkadaşı. Her gün farklı bir iş yapmaktadır. Babasının bir gemide geleceği umuduyla sahilde el sallamaktadır.
    İskender (Ahmet Mümtaz Taylan) — Mecnun'un taksi şoförü olan babası. Vurdumduymaz bir kişiliğe sahiptir ve oğluna olan sevgisini gösterememektedir.
    Ak Sakallı Dede (Köksal Engür) — Yol göstermek için Mecnun'un rüyalarına giren zat. Zamanla Mecnun'un rüyalarından çıkıp gerçek hayatına girmiştir.
    Erdal Bakkal (Cengiz Bozkurt) — Mahallenin paragöz ve sevimli bakkalı. İskender ile çocukluk arkadaşıdır.
    Kaan (Ege Tanman) — Erdal Bakkal'ın çırağı. Mahallenin en zeki insanı.
    Yavuz (Osman Sonant) — Hırsız. Kendisini performans sanatçısı olarak tanıtır.

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

hiç sevemedim bu dizileri.

7. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

8. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

:) Genel olarak dizi sevmiyorum sanırım. Arada izliyorum fakat üst üste iki bölümünü izlediğim dizi yoktur :)

9. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Bizim diziler hem çok uzun sürüyor hemde olaylar çok yavaş ilerliyor

Fatih Özcan ve Ercan Selvi bunu beğendi.
  10. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

GuaNCl2Gjgo

7r0KZi-cync

Melih Coşar bunu beğendi.
  11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

12. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

13. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun hhhiiiiiç tutmadığının farkında mısın acaba sen?:kptmya::kptmya:
    yaa bir de magazinci halası vardı İsmail Abi'nin bak nasıl tatlıdır o :D
    6DyLOKKbvJM

15. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

dün akşamkini izleyebildiniz mi şebnem hanım :p

16. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

İlk başta izleyince bu dizide ne çok saçma dedim ama sonradan izledimm ciddeenn komedi yaa.....:koptum::huhuu: pxZg5Yc6tHk

Zeynep Engin ve Ercan Selvi bunu beğendi.
  17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

:snzdglsn: yok ya bir fırsat bulup da izleyemedim:(

18. Pınar Pelit Demir

4Vcheosd23g
    Buda fena değillll yaa...o_O:komik:

Ercan Selvi bunu beğendi.
  19. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

jop mu ? bilinç altımdan mesaj geldı

20. Pınar Pelit Demir

Ferdi Tayfur'un şarkıları pek hoşuma gitmezdi dinlemezdim, leyla ile mecnun sayesinde dinlemeye basladımm.:D

Ercan Selvi bunu beğendi.
Leyla ve mecnun (lm) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Leyla'dan sonra

Merhabalar Arkadaşlar, Ekşi sözlükte ve Facebook'ta bir kaç arkadaşımın paylaşımından sonra düşünüp buraya bu konuyu açmaya karar verdim. Konuyu ben daha iyi yazamayacağımdan ötürü ekşi sözlükte yazılan yazıyı aynen alıp buraya kopyalıyorum: "İstanbul (çapa) tıp fakültesi' nden birkaç tıp öğrencisinin yaptığı sosyal sorumluluk projesi... bir gün, hastanede kemoterapi bölümünde leyla...