Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Leyla'dan sonra

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

 1. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Merhabalar Arkadaşlar,

  Ekşi sözlükte ve Facebook'ta bir kaç arkadaşımın paylaşımından sonra düşünüp buraya bu konuyu açmaya karar verdim. Konuyu ben daha iyi yazamayacağımdan ötürü ekşi sözlükte yazılan yazıyı aynen alıp buraya kopyalıyorum:

  "İstanbul (çapa) tıp fakültesi' nden birkaç tıp öğrencisinin yaptığı sosyal sorumluluk projesi...

  bir gün, hastanede kemoterapi bölümünde leyla diye hasta bir kız çocuğu ile karşılaşıyorlar.. sonra, aylar sonra kızın annesini aradıklarında leyla' nın vefat ettiğini öğreniyorlar.. o kadar üzülüyorlar ki, kemoterapi alan çocuklara isteklerini soruyorlar ve fotoğrafları ile bu sitede yayınlıyorlar(hastalık ve açıklamalar ile beraber).. isterseniz bu isteği kargo yapabiliyorsunuz..

  hani biz ekşi sözlük insanları 'güzel insanlarız' ya.. hani gerçekten çooooook 'iyi' ve 'güzel'iz ya.. belki aramızda birisi çıkar.. ve güzel bir şey yapmak ister belki...

  http://leyladansonra.com/

  site bu.. bakmak isterseniz..

  ha bu arada.. istekleri minicik şeyler.. birisi çarşaf istiyor(bloom'lu) ya da birisi fenerbahçeli top istiyor mesela.. küçük görünen, ama onların dünyalarında büyük hediyeler bunlar..

  ayrıca peşinen not: bu projeyi yapan kardeşlerin ellerinden öperim.. güzel yüreklerine sağlık..

  edit: işte bir de facebook linki: https://www.facebook.com/leyladansonra "

  Sitede gezindikten sonra bir arkadaşıma 2000 senesinden bu yana biriktirdiğim oyun arşivini (ki bir çoğu orijinaldir harçlıklarımdan biriktirip aldığım ve ne atmaya ne de vermeye kıyabildiğim oyunlardır.) kargolamaya karar verdim. En yakın zamanda bir fırsat yaratıp oradaki kardeşlerimle de tanışmayı istiyorum.


  Not: Leyla Kimdir?
   
  Nazlı Y., Uğur B., Gül Can ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  evet bu projeyi ben de incelemiştim , çok çok güzel , teşekkürler paylaşım için..
   
  Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Güzel bir proje.. Son istekler gibisi yoktur sanırım..
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
Leyla'dan sonra konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Darwin 150 yıl sonra haklı çıktı

  [COLOR="Red"]Darwin 150 yıl sonra haklı çıktı Suyu balıklar hareket ettiriyor! 31.07.2009 10:29 Evrim kuramının babası Charles Darwin'in, balıkların suyun hareketinde rol oynadığı yönündeki kuramı önceki gün kanıtlandı... Evrim teorisinin kurucusu, doğa bilimci Charles Darwin’in okyanuslarda yaşayan küçük ve büyük canlıların suyun hareketinde önemli rol oynadığına dair...
 2. Felaket Türkiye'de! (bir hafta sonra bizde?)

  Bursa'nın Karacabey ilçesinde çok sayıda ölü kuş bulundu. Edinilen bilgiye göre, Bursa-Karacabey karayolunda çok sayıda ölü kuş bulundu. Bazı kuşların yaralı olduğu görülürken, onlarca sığırcığın neden öldüğü bilinmiyor. Bu durum, ABD'de yaşanan kuş ölümlerini akıllara getirdi. Ölü kuşların, yoldan geçen bir otomobilin çarpması neticesinde mi yoksa kendi kendilerine mi öldükleri merak...
 3. Leyla ve mecnun (lm)

  mecnun- did i? yavuz- did i day? mecnun- didaydiday daay yavuz- daaay eFo6d4qJnaE Hacım hacım okey :) q2BVa9AMrVU
 4. Gfb den sonra faaliyet belgesi almak için ne yapacağız?

  Şimdi 12 aralıkta atıksu konulu GFB onayım yapıldı. pek bir zamanda kalmadı. benim izlemem gereken yol nedir? işin kötüsü 84 kişinin altına düşme olasılığımız da var. gfb yi faliyet belgesine çevirmesem nasıl bir yol izleyebilirim?