Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Liman ve tersanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Sinemmm tarafından paylaşıldı.

1. Sinemmm

Sinemmm CMNet Üyesi

arkadaşlar merhabalar,

bitirme tezimin konusu tam olarak bu.. Elinizde bu konuyla ilgili kaynak varsa paylaşabilirmisiniz?

2. Sinemmm

Sinemmm CMNet Üyesi

Arkadaşlar kimse yok mu bu alanda çalışma yapan? bilgisi olan? :(

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sinem hanım,

Genel olarak iş güvenliği dediğimizde bu bu yapılır demek çok doğru değil. Duruma, tehlikeye göre önlem alınır.
    Aklıma gelen birkaçını yazayım diğer arkadaşlarda eklemeler yaparlar eminim.

1. İskele kullanıldığı için iskele güvenliği ile ilgili önlemler alınması gereklidir.
    2. Kaynak yapıldığı içi bu konuda önlemler gerekir.
    3. Kapalı ortamda çalışma yapıldığından önlemler almak gerekir.
    4. Vinçle yük taşıma yapıldığından önlemler alınması gerekir.
    5. Muhtemelen Oksijen ve Propan tüpleriyle delme kesme işlemleri yapıldığı için önlemler almak gerekir.
    6. Spiral motoru ile kesme yapıldığından önlemler almak gerekir.
    7. Eğitim ihtiyaçları belirlenip eğitim verilmesi gerekir.
    8. Risk analizleri yapılması gereklidir.
    9. Çalışma ortamı sulu olduğu zaman bu konuda önlemler alınması gerekir.
    10. Elektrik güvenliği ile ilgili önlemler gereklidir.

vs...

Bu maddelerin hepside başlı başına bir çalışma konusudur.

İyi Çalışmalar dilerim.

4. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Yanlış hatırlamıyorsam bu konuda TMMOB 'un yaptığı bir çalışma olacaktı. Sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Liman ve tersanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi

İlgili yönetmeliği bulamadım;işletme içi verilen eğitim dışında dışardan sertifikalı eğitim aldırma zorunluluğumuz var sanırım,nasıl bir yol izlenebilir?
  2. iş sağlığı ve güvenliği

Arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlike ve risk değerlendirme raporu hazırlamam gerekiyor.Örnek bir rapor paylaşırsanız sevinirm.Tesekkür.
  3. iş sağlığı ve güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği mevzuat kapsamında 50 çalışanı geçen bi işyerinin yükümlülükleri nelerdir çevre açısından
  4. iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

arkadaşlar merhaba, İş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren kuruluşlardan önerebileceğiniz kurum var mı acaba? eğitiminden memnnun kalmayan arkadaşlarım vardı da. kurum ismi verilemicekse özelden de msj atılırsa sevinirim.
  5. Iş sağlığı güvenliği ekipmanları

Yozgat, Kayseri, Sivas çevresinde iş şağlığı güvenliği ekipmanları satan firmaları bilen arkadaşlar firmaları paylaşırsa sevinirim