• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lisans İşlemi TSE Standart Belgesi

Büşra Keyis

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Adana Geri Dönüşüm
Merhaba Arkadaşlar; cam geri dönüşümü yaptığımız firmaya lisans başvurusunda bulunabilmek için TSE den standardı olup olmadığına dair yazı istendi. Ama ürünle ilgili bir standart yok. TSE de olmadığını net bir şekilde belirten bir yazı veremiyor. İl Müdürlüğü de bu şekilde kabul etmiyor. Ne yapmalıyım. Bir fikri olan var mı? :(

@Büşra Keyis
Kardeşim merhaba, sen ürettiğin ürüne dair tse ye numune gondereceksin. Sen bana mailini gönder sana gerekli bilgileri gondereyim. Birde ürün olarak ne uretiyorsunuz

TSE analiz yapmadan o yazıyı zaten veremez ki.Yapılan analiz neticesinde çıkan sonuçlar önemli

TSE'den bir analiz formu talep edin ve doldurun. Sonrasında ödeme yapılması ve 2 kg numune yollanması gerekiyor(yapılan ürün). Size 15 gün içerisinde analiz sonucunu iletirler. Bu sonucu yükleyince sorun çözülecektir :)

Rica ederim sorun olursa mesaj yoluyla yada telefonla ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar

@Büşra Keyis Büşra merhaba, biz de bu şekilde kendi tesisimizin lisans işlemi için başvuruda bulunacağız lisansa. Granülleri TSE'den analiz yaptırdık fakat cam, ahşap ve metal için de geri kazanım ürünü için bir analiz yok. TSE'den görüşmediğim kimse kalmadı ve hepsi de böyle bir analiz olmadığını bununla ilgili yazı da vermekdiklerini söyledi. İl çevreyle görüştüğümüzde ise onlar da konuya tam hakim olmadıkları için TSE'nin cevaplarını onlara iletince tamam o zaman fatura da yeterli olur ve firmadan 'herhangi bir uyumsuzluk görülmemiştir' tarzında bir yazı da alıp ekleyebilirsiniz dediler. Biz de şuan öyle yapacağız. cam, ahşap ve metal için çıkış yaptığımız firma faturası ekleyeceğiz.

Merhaba kolay gelsin arkadaşlar .Bende bir toplama ayırma tesisinde çalışmaya başladım.Girdiğimde lisans başvurusu için geç kalınmış,başvurulduğunda da eksiklik bildirimi olarak satış yaptığımız firmadan alıcağımız "Ürün uygundur" yazısı ve Analiz raporunun eksik olduğu belirtilmiş.Şu an ürün uygundur yazımız tamam ama analiz raporumuz eksik. Numune yeni göndericez ve 1 haftalık süremiz var.sizce İl müdürlüğü böyle kabul eder mi ya da ek süre tanır mı?

@Burcuoztufekci Eksiklik sürenizin dolmasına mı bir hafta kaldı? Eğer öyle ise numune göndermeniz, analiz yapılması, sonucun ulaşması vb. bir haftada pek tamamlanacağını düşünmüyorum. Siz eksik olarak tekrar başvuruyu gönderin, durumu da İl Müdürlüğü ile görüşerek de açıklayın, size (kendi değerlendirme sürelerini göz önüne alarak) sistem üzerinden tekrar analiz raporu talebinde bulunur.

@Burcuoztufekci
Merhaba, il çevre müdürlüğü ile görüşün 1 haftalık süreyi uzatma imkanları varsa uzatsinlar. Bir de şöyle bir durum var sistemde yaşanan aksakliklardan dolayi başvuru için ek süre talep edilecek. Siz hemen ürün analizi için tseye numuneleri gönderin ve ilk önce tse ile konuşun eğer bi hafta icerisinde yada 1 haftalik süreç dolmadan yaparlarsa sıkıntı olmaz. Eğer yapamayız derlerse il cevre ile görüşün ve sistemden dolayı ek süre talebini konuşun bence ve analizin yapılmadığını söylemeyin. Eğer ek süre vermezlerse durumu söyleyin ve siz ürün uygun yazısını ekleyin sizden ek belge olarak analizi istesinler.

@Melis Kara @Olgaç Sürmelihindi cevaplarınız için çok teşekkür ederim .İl müdürlüğünden ek süre talep edicem ya da Tse ye durumun aciliyetini bildiricem.Bir sorum daha var numuneye göndereceğimiz ürün Mavi Bidon Çapağı daha önce Bidonların içinde asit varmış biz kırarken gerekli arindirmayi yapıyoruz yani ürünümüzün tehlikesiz raporu alması gerek ,tse yi aradım hangi yöntemle deneyi yapmak istiyorsunuz dedi.Onlarda daha önce çapak için deney yapmamış.Sizce hangi yöntemle yapılmalı?

@Burcuoztufekci
Burcu hanım merhaba, bu konuyla alakalı çalışma yapmıştım. Ben tekrar bakayım ama bidonlar plastik sınıfına girdiği için pe olarak standary seçilmesi gerekli. Ben bakıp sizi bilgilendirecegim

Bu sorunun aynısı ile karşılaştım. TSE bana dedi ki, dilekçe yazın bize. Bende dilekçe ile durumu belirttim dilekçede o ürünün standartın olup olmadığı ile ilgili görüş istedim. Onlar da cevap olarak artık bizim TSE arama motorumuz var oradan bakacaksınız, biz size bunu yazı ile bildiremeyiz şeklinde bir dilekçe ile geri dönüş yaptılar. TSE arama motorundan baktım standartı yok. Bunun sonucunda çevre bakanlığı'ndan TSE standartı isteyen kişi ile konuyu konuştum. Bana dediki sisteme yazdığın dilekçeyi ve aldığın cevabı yolla. Bir de TSE arama motorunun sonucunu ekran görüntüsü alıp gönderebilirsin dedi. Yaptım ve lisansı aldık :)

Ankara da bu konuyla ilgili kiminle görüştünüz acaba biz de su an aynı problemle karsı karsıyayız ve il müdürlüğü net olmadığına dair yazı istiyor. İlgili kişinin numarası varsa bir de orayla görüşeyim. @sagapoo