Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lisans yenileme işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Hatice Göksu tarafından paylaşıldı.

 1. Hatice Göksu

  Hatice Göksu CMNet Üyesi

  danışmanlığını yaptığımız firma hem ek-I 8.1 hemde ek-II 8.2 den dahil edildi ve bugünlerde bir yazı gönderildi. bakalığın görüşü doğrultusunda hava emisyon, tehlikesiz atık geri kazanım, ambalaj atığı geri kazanım konularında izin ve lisans belgesi yenileme talebi ile yazının tebliinden itibaren 1 ay içinde müracat edilmelidir şeklinde.
  bu durumda benim izleyeceğim yol nedir?
   
 2. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,
  TAT Lisansımızın süresi 6 ay içerisinde dolacak.Lisans yenileme işlemlerine biraz erken başlamak iyi olacak diye düşünüyorum. Ben işe başladığımda Lisans belgesi alınmıştı yani işlemleri ben yapmadım:kötü: . Bununla ilgili nasıl bir süreç izlemem gerekir. konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
   
 3. Tuğba Gök

  Tuğba Gök CMNet Üyesi

  esraaa Hanım öncelikle il müd uygunluk yazısı için dilekçenizi hazırlayıp il çevreye bırakın sadece toplama ayırma tesisi lisansı alacaksanız bu yeterli sonrasında denetime gelecekler ve eksiklikleriniz rapor olarak size bildirecekler.eğer tehlikesiz atık belgesi de almak istiyorsanız onun içinde ayrıca dilekçe dosya hazırlayıp il müdürlüğüne bırakın.toplama ayırma tesisi için 1000 m2 ve tehlikeisz atıklar içinde bu 1000m2 nin dışında ek alan istiyorlar.gerekli evraklar ve sağlanması gereken şartlar için şu yönetmeliklere bakabilirsiniz.
  http://atikyonetimi.cevreorman.gov....IKLARININ_KONTROLÜ_YÖNETMELİĞİ.aspx?sflang=tr

  http://www.alomaliye.com/2010/cevre_kanununca_2402.htm
   
 4. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  Teşekkürler Tuğba Hanım.
  Bişey daha var TAT ların Çevre Bilgi Sisteminde kayıtlı olması gerekiyor değil mi? Burada firma olarak kayıt yapıp tesis mi eklemek gerekiyor?
  Yoksa evrakları direkt olarak il müdürlüğüne mi göndermeliyiz?
  Bu konularda biraz geride kalmış olabilirim ama uygulayarak öğreneceğim :islik: yardımlarınızla ;)
   
 5. Tuğba Gök

  Tuğba Gök CMNet Üyesi

  Şİmdi bu çevre bilgi sisteminde pek emin değilim bende buna gerek yok snaırım çünkü bende kayıt yaptırmak için girişlerimi yaptım ancak gerek olmadığı söylenmişti .ancak atık ambalaj sistemine keisnlikle kayıtlı olunması gerekiyor.
   
 6. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  Atık ambalaj sisteminde zaten kayıtlı çünkü lisans süresince bildirimlerimizi yaptık.
  yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim
   
 7. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  çevre bilgi sistemine kayıt yapmanız gerek ve lisans başvurunuzu sistemden yapmalısınız. sadece uuygunluk yazısını almak için elden dilekçe veriyorsunuz.
   
 8. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  Birgül Hanım,
  peki kayıt için firmayı tesis olarak mı kaydedeceğiz?
  Kayıt sırasında firma yetkilisi olarak firma sahibi bilgileri mi işlenecek?
   
 9. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  esra hanım sistemde çok değişiklikler olduğu için kayıtın nasıl yapıldığına dair başka arkadaşlar yardımcı olsalar daha iyi olacak. ben yapmayalı baya oldu.
   
 10. Esra Alıç

  Esra Alıç CMNet Üyesi

  Teşekkürler. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım
   
 11. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  Merhaba,
  GFB yenileme yapmak istiyorum. nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bilgi verebilecek varsa sevinirim.
   
Lisans yenileme işlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

  Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :) Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz. Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin...
 2. Toplama ayırma tesisi lisans yenileme

  Arkadaşlar Benim Çalıştığım Toplama Ayırma Tesisinin Lisansı 24 ocakda sona ermektedir. Ben Bu firmanın lisans yenileyip yenilemediğini nerden öğrenebilirm Teşekkürler
 3. Tat tesisi lisans yenileme

  Merhaba arkadaşlar kapasite artışında lisans yenilenmesi gerekiyor bildiginiz gibi. Ben ilk kez bu işlemi yapacam. Tesisin lisansı mevcut zaten bu durumda nasıl evraklar hazırlamam gerek ¿ sisteme hangi evrakları yüklemem gerek yardımcı olur musunuz sadece kapasitemz arttı o kadar oda 1/3 oranindan fazla diye yenilenmesi gerekiyormus
 4. Izin lisans işlemleri

  merhabalar ; atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenerasyon tesisi olarak deşarj ve emisyon izni konusunda GFB başvurusu yaptık; başvuru onaylandı. Tamamlanması gereken başvuru formlarından birisi atıksu deşarjı, basamak basamak ilerlerken şu sayfa ile karşılaştık katı atık miktarı (ton/gün): tehlikeli atık miktarı (ton/gün): sıvı atık miktarı (ton/gün): gaz atık miktarı (ton/gün): arıtma...
 5. Tehlikeli atık taşıma aracı lisans yenileme

  Arkadaşlar; Tehlikeli atık taşıma aracı lisans yenileme aşamasında yeni başvuru gibi mi başvuru yapıyoruz?