• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lisans yenileme işlemleri

Hatice Göksu

Kayıtlı Kullanıcı
danışmanlığını yaptığımız firma hem ek-I 8.1 hemde ek-II 8.2 den dahil edildi ve bugünlerde bir yazı gönderildi. bakalığın görüşü doğrultusunda hava emisyon, tehlikesiz atık geri kazanım, ambalaj atığı geri kazanım konularında izin ve lisans belgesi yenileme talebi ile yazının tebliinden itibaren 1 ay içinde müracat edilmelidir şeklinde.
bu durumda benim izleyeceğim yol nedir?

Arkadaşlar merhaba,
TAT Lisansımızın süresi 6 ay içerisinde dolacak.Lisans yenileme işlemlerine biraz erken başlamak iyi olacak diye düşünüyorum. Ben işe başladığımda Lisans belgesi alınmıştı yani işlemleri ben yapmadım:kötü: . Bununla ilgili nasıl bir süreç izlemem gerekir. konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

@esraaa
esraaa Hanım öncelikle il müd uygunluk yazısı için dilekçenizi hazırlayıp il çevreye bırakın sadece toplama ayırma tesisi lisansı alacaksanız bu yeterli sonrasında denetime gelecekler ve eksiklikleriniz rapor olarak size bildirecekler.eğer tehlikesiz atık belgesi de almak istiyorsanız onun içinde ayrıca dilekçe dosya hazırlayıp il müdürlüğüne bırakın.toplama ayırma tesisi için 1000 m2 ve tehlikeisz atıklar içinde bu 1000m2 nin dışında ek alan istiyorlar.gerekli evraklar ve sağlanması gereken şartlar için şu yönetmeliklere bakabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@tuğbagök
Teşekkürler Tuğba Hanım.
Bişey daha var TAT ların Çevre Bilgi Sisteminde kayıtlı olması gerekiyor değil mi? Burada firma olarak kayıt yapıp tesis mi eklemek gerekiyor?
Yoksa evrakları direkt olarak il müdürlüğüne mi göndermeliyiz?
Bu konularda biraz geride kalmış olabilirim ama uygulayarak öğreneceğim :islik: yardımlarınızla ;)

@esraaa
Şİmdi bu çevre bilgi sisteminde pek emin değilim bende buna gerek yok snaırım çünkü bende kayıt yaptırmak için girişlerimi yaptım ancak gerek olmadığı söylenmişti .ancak atık ambalaj sistemine keisnlikle kayıtlı olunması gerekiyor.

@tuğbagök
Atık ambalaj sisteminde zaten kayıtlı çünkü lisans süresince bildirimlerimizi yaptık.
yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim

@Birgül Bakanoğlu
Birgül Hanım,
peki kayıt için firmayı tesis olarak mı kaydedeceğiz?
Kayıt sırasında firma yetkilisi olarak firma sahibi bilgileri mi işlenecek?

@esraaa
esra hanım sistemde çok değişiklikler olduğu için kayıtın nasıl yapıldığına dair başka arkadaşlar yardımcı olsalar daha iyi olacak. ben yapmayalı baya oldu.