Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lisans yenileme ücreti

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar.
    Benim bir soru olacak. Lisans süresi bitmiş olan bir tesis için hiçbir değişiklik yoksa GFB almadan lisans yenileyebilir.

Bu yenileme ücreti 2015 birim fiyat listesindeki ile aynı fiyat mı, yoksa yenileme ücretleri farklı mı oluyor?

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

106Çevre İzni/Çevre İzin Ve Lisansı Belgesinin Güncellenmesi (Ek1 Listesi Tesis ve Faaliyetler1.694,92305,08 2.000,00
    106Çevre İzni/Çevre İzin Ve Lisansı Belgesinin Güncellenmesi (Ek2 Listesi Tesis ve Faaliyetler847,46152,54 1.000,00

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

OMG , yine formundasın Olgaç ;)

4. Olgaç Sürmelihindi

Sen yardım istediğinde geri çevirmemek olmaz. Değerli dostum:)

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Büyüksün reis :kyfmyrn:

6. Olgaç Sürmelihindi

Estagfurullah üstadım:)

Büyük olan Allahtır.

7. Muharrem

Muharrem CMNet Üyesi

ÇİLY

Belge bedeli
    MADDE 19 –
    (1) Geçici faaliyet belgesi ile çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi verilmesi, yenilenmesi ve güncellenmesi için ödenecek bedel ve tarifeler her yıl Bakanlık tarafından belirlenir.
    ...

Güncelleme ≠ yenileme

Bahsedilen miktarlar "güncelleme" için gerekli bedeller...

Yönetmelik ile "belgenin verilmesi", "yenilenmesi" ve "güncellenmesi" ayrı ayrı belirtilmiştir.

Verilmesi için bedel belli, güncelleme için belli.. ama yenileme ücreti açıkça belirtilmemiş fiyat tarifesinde.

Fiyat tarifesinde; çevre görevlisi, danışmanlık firması, ÇED Yeterlilik gibi belgelerin "vize" başvuruları ile belge bedelleri için belirlenen miktarlar aynı. Bu durumda çevre izin lisans yenileme ücretleri de belge bedelleri ile aynı olması gerekir.

Ama nihai karar için Bakanlıkla görüşmekte fayda var.

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Doğru olabilir, evet, teşekkür ederim

9. Olgaç Sürmelihindi

Yenileme için de buna yakın parayı alabilirler bence. @Muharrem beyin dediği gibi bakanlığa sormak lazım. Teşekkürler.