Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lpg otogaz istasyonu sorumlu müdür eğitimi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında akkar tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. akkar

akkar CMNet Üyesi

merhaba cmnet üyeleri,
    ben yeni mezun bir çevre mühendisi olarak tecrübeli meslektaşlarımın fikrini merak ettim yardımcı olursanız sevinirim.Malesef iş başvurusu yaptığım yerlerde çevre görevlisi belgem olmadığı için geri çevrildim.Yeni mezun olduğum içinde geçtiğimiz aylarda verilin çevre görevlisi belgesini alamadım. tekrar ne zaman eğitim verilir orasıda meçhul.bir yerden başlamak gerektiğini düşünerek bu ay sonunda verilecek olan “LPG Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür Eğitimi” için başvuru yaptım. başlangıç olarak iyimi yaptım kötümü bilmiyorum sizce belgeyi değerlendirebilir miyim? yoksa aldığımla kalır mıyım ?

2. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

@akkar öncelikle mezuniyetin hayırlı olsun umarım başarılı bir iş hayatın olur. lpg sorumlu müdürlük belgeni hemen değerlendiremeyebilirsin. maalesef istasyon bulmak çok zorlaştı tavsiyem umut bağlama.

3. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

başlangıç olarak çok güzel yapmışsın ama mesleki anlamda güzel adım için tabiki kendi fikrin doğrultusunda danışmanlık sertifikası olacağını düşünüyorum. LPG sertifikası sana maddi açıdan bir başlangıç sağlayacaktır ama @Gülşah Albayrak 'ın dediği gibi bağlaman lazım. ayrıca eğitimini çok iyi dinlemeni tavsiye ederim. LPG sorumlu müdürlük derler ama sanıldığının aksine bağladığın takdirde dikkat edilmesi gereken bir dal, alacağın ücrete göre tehlikesi yüksek bir sektördür. yeni mezun olmuşsun, hayırlı uğurlu olsun, CED firmalarına başvurmanı tavsiye ederim. eğer ki okuldan da bilgin ve eğilimin varsa danışmanlık sertifikası zamanı gelene kadar kendini çiddi konuda geliştirmiş ve sektöre adım atmış olursun. bide autocad biliyorsan değerlendirebilirsin, her ne kadar autocad bilen çevre mühendisi ilanından çok autocad bilen mühendis ilanı çok daha fazla olsa da

4. akkar

akkar CMNet Üyesi

@Gülşah Albayrak , @E.Kaya ilginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende sizin gibi çok umutlandırıcı olmadığını düşündüğüm için fikirlerinizi almak istedim.Hep bir tereddütteydim ama dediğim gibi başlangıç olarak en yakın tarihte alabileceğim eğitim olduğu için boş durmaktansa harekete geçmeyi tercih ettim.Umarım şans benden yana olurda yeni açılmış petrol ofisinde değerlendirebilirim.

Gülşah Albayrak bunu beğendi.
  5. Ayşe Kübra Butaku

Ayşe Kübra Butaku CMNet Üyesi

Merhabalar lpg sorumlu müdürlük için ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

6. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

mezun olmuş olmak, odaya kayıtlı olmak ve başvuru zamanını beklemek gerekli. oda zaten gerekli tüm bilgilendirme ve eğitimi sağlamakta. cüzi miktarda beledi var sadece.

7. Ayşe Kübra Butaku

8. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

{ EĞİTİMLER } TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
    Ayşe Kübra burdan eğitimleri takip et sana uyan bi ilde eğitime katıl eğer tam kararliysan :)

9. Ayşe Kübra Butaku

Teşekkür ederim Enisecim :)

Enise A. bunu beğendi.
  10. aspalo67

aspalo67 CMNet Üyesi

AKTİF OLARAK YAPAN VARMI ARANIZDA

11. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

12. aspalo67

aspalo67 CMNet Üyesi

yardımcı olurmusunuz bana emine hanım

13. Emine Erdem

tabiki olurum, sorun hakkında bilgi verebilirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

14. aspalo67

aspalo67 CMNet Üyesi

belli bir sorun yok ama sorum çok bana mesaj kısmından yazarmısınız acemiyim site kullanımında

15. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

sorularınız özel değil ise buradan paylaşabilir misiniz? benzer soruları olanlar da cevaplarına buradan ulaşabilsin. Ben de düşünüyorum lpgsm ne gibi sorularla karşılaşıyorsunuz merak ediyorum. :rolleyes:

h.koç bunu beğendi.
  16. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

Bende bilgi alabilir miyim ? Bende bir tane petrol ofisi buldum müdürlüğünü yapmayı düşünüyorum ne gibi sıkıntılar olabiliyor Bir tane defteri var onu incelemiştim epey bir soru sorulmus valla :)

17. Emine Erdem

aslında lpg istasyonlarında çok sıkıntı olmuyor. tesisler her yıl tse denetiminden geçtikleri için ve işletmeciler denetimleri artık daha iyi bildikleri için eksik olursada tamamlamada yardımcı oluyorlar. lpg sorumlu müdürün yanında iş güvenliği hizmetide aldıkları ve eksik var ise onlarda benzer şeyleri söylediği için çokta karşı çıkmıyorlar (tabi arada bir söyleniyorlar :) hem iş güvenliği hem lpg sorumlu müdür neden gerekli diye).
    onun dışında tesisin yıllık yaptırması gereken periyodik kontroller var onları takip edersiniz, personel eğitimleri, lpg tankının yoğunluk ayarının yazlık-kışlık yapılıp yapılmadığına bakarsınız vs. vs.
    bunun dışında ben haftalık olarak tesise gidiyorum ve kontrol kayıt defterimi dolduruyorum. defteri doldurmanız önemli hem tse denetimlerinde hemde epdk denetimlerinde soruyorlar.

h.koç, Gülçin Doğan ve Yusuf Özkır bunu beğendi.
  18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Belki özel olacak ama ne kadar fiyata lpg istasyonuna bakıyorsunuz ve kaç tanesine bakabiliyorsunuz ? @Emine Erdem

19. Murat H. Ünsal

Murat H. Ünsal CMNet Üyesi

kac para maas veriliyor bunun icin?

20. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Emine hanım bende düşünüyorum da maddi yönünden de bahsedebilir misiniz acaba mümkünse ?