Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lpg piyasası sorumlu müdürleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

 1. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  LPG PİYASASI SORUMLU MÜDÜRLERİNE İLİŞKİN TMMOB KARARININ İPTALİ İÇİN AÇILAN DAVA REDDEDİLDİ


  TMMOB'nin bir kurumda tam gün çalışan mühendislerin yalnızca tek bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda sorumlu müdürlük yapabileceği yönündeki kararının iptali için açılan dava reddedildi.

  Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Sorumlu Müdür Yönetmeliği ile getirilen dolum tesisi ve otogaz istasyonlarında sorumlu müdür çalıştırılması zorunluluğuna istinaden tam gün çalışan mühendislerin birden fazla sorumlu müdürlük görevi üstlenmek istemeleri üzerine, TMMOB Yönetim Kurulu, 22.11.2008 tarihli toplantısında "Başka bir kurum ya da kuruluşta tam gün esaslı çalışan TMMOB üyesi (Çevre, kimya, makina ve petrol mühendisi) mühendisler, işvereni ya da amirinden yazılı izin almak kaydıyla en fazla bir istasyonun sorumlu müdürlüğünü üstlenebilir" yönünde karar almıştı.


  Söz konusu karara karşı, kamuda tam gün çalışan bir kimya mühendisi tarafından dava açılmıştı. Danıştay, TMMOB Yönetim Kurulu'nun almış olduğu kararın sorumlu müdürlere yüklenilen görevlerin tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamak amacı taşıdığı ve düzenlemede kamu yararı ve hizmet gereklerine aykırılık görülmediği yönünde hüküm tesis ederek, davayı TMMOB lehine reddetti.  http://www.tmmob.org.tr