• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lpg sorumlu müdür

Murat Bal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bilkent
arkadaşlar merhaba;

endüstri mühendisiyim ve bende sorumlu müdür olarak çalışmak istiyorum. bir firmada tam zamanlı olarak çalışıyorum, aynı zamanda da sorumlu müdür olarak çalışabiliyor muyum? SSK işi nasıl oluyor? yardımınıza ihtiyacım var.

@Huriye Tatlı
Bir kişi daha bize katılırsa fakirlik sınırının altına düşmeden geçinebiliriz neden olmasın :) Akşamları belki taksiye bile çıkarız.

@Huriye Tatlı
Sigortasız çalışcam ben, yakalarsa belgemi iptal etsin taksiye çıkıyorum diye :rolleyes:

lpg istasyonu sahibi birisi ile görüştüm ve işletmeci olarak yaptığı yorum; isg uzmanları sorumlu müdürün yaptığı kontrolleri yapabiliryormuş, niye birde sorumlu müdür için ayrı ücret vereceğim+ssk yapacağım diyor. bu konuda tahminimce işletmeciler aynı fikirdedirler ki, bu sebepten ötürüde ' Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise çevre görevlisi belgesi iptal edilir' maddesi yazılmış olabilir. bir nevi lpg sorumlu müdürlüğü kaldırılmasında geçiş sürecide olabilir gibi geldi. İki gün sonra lpg istasyonları için sorumlu müdür zorunluğu kalktı diye bir tebliğ ile de uyanırsak şaşırmayın....

arkadaşlar,
5 adet istasyona bakıyordum yeni çıkan yönetmeliğe göre dört yeri iptal ettim.Yalnız şöyle bir durum var.Bir fabrkada işe başladım aynı zamanda tek istasyona bakabilme imkanım var mı?Sözleşmemi ona göre yenileyeceğim.Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar bu gün oda ile görüştüm ama sizinde aramanızı rica ediyorum, sorumlu müdürlük yapan çevre görevlileri danışman firma lpg istasyonuna sorumlu müdürlük hizmeti veriyormuş gibi fatura ederek sorumlu müdürlük yapabilabileceğini teyit ettim evet cevabını aldım.
yani çevre görevlisinin sigortası istasyondan yatmıyacak, danışman firma LPG sorumlu müdürlük hizmeti verecek

@Yasemin Aslantürk

Çevre görevlisi şayet danışmanlık firmasında çalışıyor ise sorumlu müdürlük yapabilecek öyleyse; doğru mu anladım Yasemin Hanım?

@Yasemin Aslantürk

Az önce ben de ÇMO İzmir Şubesi ile görüştüm Yasemin Hanım; kendilerinin henüz böyle bir şey yapılabileceğine dair bir bilgileri olmadığını söylediler.

Böyle bir uygulama yapılırsa, evet çevre mevzuatı açısından çevre görevlisinin farklı bir işte çalışıyor olduğunun, tabiri caizse, üstü kapatılabilir, çünkü sigortası yalnızca danışmanlık firmasında çalıştığına dair yatırılıyor olacak. Fakat LPG Sorumlu Müdürlük Yönetmeliği açısından bakarsak; danışmanlık firmasından hizmet alan LPG istasyonu, bünyesinde sorumlu müdür çalıştırdığını nasıl gösterecek bu durumda? Bu kısmını anlayamadım açıkçası ben..

LPG Otogaz İstasyonu/Dolum Tesisi Sorumlu Müdür Belgesi Almak İçin Gerekli Belgeler arasında sigortalı işe giriş bildirgesi istenmekte. Eğer danışman firma sorumlu müdürlük hizmeti verebilecek ise oda, sigortalı işe giriş bildirgesi yerine sözleşme ya da fatura isteyecektir.

@Gülce Somaklar
sonuçta bu şekilde olmasını söyleyen oda, belgelerimize yıllık vize yapanda oda olduğuna göre sorun çıkartmazlar gibi.