Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lpg sorumlu müdürlük 1'den 3'e çıkıyor?

Konu, 'LPG Sorumlu Müdürlük' kısmında Emine Konya tarafından paylaşıldı.

1. Emine Konya

Emine Konya CMNet Üyesi

Canan Çırakoğlu bunu beğendi.
  2. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Resmi gazete yayinlaninca dogru oldugu anlasilir :)

3. özcan kaya

özcan kaya CMNet Üyesi

böyle bir gelişmeyi bende okudum, taki resmi gazetede yayınlanmasını bekleyeceğiz.

4. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

çıkma ihtimali olabilir çünkü bir çok çevre görevlisi arkadaş sorumlu müdürlüğü bıraktı.....

5. özcan kaya

özcan kaya CMNet Üyesi

başka sebeplerde buna etken, mesela istasyonların maddi giderleri, 1 sorumlu müdüre 30 gün sgk, stopaj payı, asgari ücretten maaş, Agi vs. gibi. çevre görevlisi arkadaşların bırakma sebepleri nelerdir, İş güv. sorm. oluşumundan dolayımı?

6. Emine Erdem

iş güvenliğinden dolayı değil 21 kasım 2013'te çıkan yönetmelikte yer alan çevre görevlisi başka bir işte çalışmaz ibaresi yer alıyordu

7. özcan kaya

özcan kaya CMNet Üyesi

Anladım.. peki teşekkür ederim saolun bilgi sahibi oldum..

8. Emine Erdem

9. Gökhan Özyılmaz

Gökhan Özyılmaz CMNet Üyesi

Şimdi İş güvenliği uzmanı olarak bir fabrikada çalışmaktayım. Ayrıca 3 tane Lpg sorumluluguda yapabilir miyim? Bunun sigortasını nasıl yatırıcak firma böyle çalışan arkadaş var mı? Yardımcı olabilir mi?

10. Emine Erdem

şuan için sadece 1 tane. 3 tane olabileceği konusunda söylentiler var ama resmi bir yazı yok sonuç olarak şuanda 1 taneye bakabiliyorsunuz.

11. Gökhan Özyılmaz

Sigortamızı nasıl yatıracaklar? Zaten 30 gün üzerinden yatan bir sigortamız mevcut.

12. Emine Erdem

aynı anda diğer firmada 30 gün yatırıyor.

13. Emine Erdem

sorumlu müdürlük yaparken iki farklı işleri yatırdı oluyor o konuda sorun yok, ayrıca daha öncesinde 2-3 yere bakanlar ve asıl işinde çalışanlar vardı heryer ayrı ayrı yatırıyordu 30 gün

14. Gökhan Özyılmaz

Ama 30 gün orada bulunmamıza gerek yok diye biliyorum. Tek gün gitsem yada h.sonları olur yani..

15. Emine Erdem

yok 30 gün tesiste olmuyorsunuz. tek gün yada daha fazla gidip gitmemek sizin tercihiniz olur. bu arada sorumlu müdürlük yapıyorsanız herhangi bir tesiste kayıt defterinide almayı unutmayınız ÇMO'dan

16. özcan kaya

özcan kaya CMNet Üyesi

Eğer 3 istasyon olursa 10ar gün sigortalı gösterileceksiniz 3 x 10 = gün
    önceden 5 istasyona bakıldığında her istasyon 6 günlük sigorta gösteriyordu 6 x 5 = 30 gün

17. katıger

katıger CMNet Üyesi

aynı il içerisinde sorumlu müdürlük 1'den 3'e çıkartılmış.

9 Ocak 2014 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 28877

YÖNETMELİK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan:

SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE

SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 16/12/2012 tarihli ve 28499 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliğinin 13 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“c) Sorumlu müdürün, bu Yönetmelikte belirtilen sayıdan fazla tesiste sorumlu müdürlük görevi üstlenmesi”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

16/12/2012

28499

Nurdan Ersin ve Emine Erdem bunu beğendi.
  18. Emine Erdem

isyan ediyorum çevre görevlisi olarak çalışanlar 1 tane bile bakamıyor:agla: ama diğer arkadaşlar için hayırlı olsun.. bekledikleri haber geldi..

19. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

yönetmelikten önce istediğin kadar yere sorumlu müdürlük yapamıyor muyduk, 1 tane yere mi bakılabiliyor du?

20. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

neler yapılıyor emine hanım, ne gibi sorumluluklar var, benim belgem yok ama belki ilerde alabilirm

Lpg sorumlu müdürlük 1'den 3'e çıkıyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. LPG Sorumlu Müdürlük

Odalar EPDK’yı adres gösterdi Ankara’daki ruhsatsız LPG istasyonları tehlike saçmaya devam ederken, meslek odaları EPDK’yı adres gösterdi. ANKARA Hürriyet’in gündeme getirdiği ruhsatsız LPG istasyonlarıyla ilgili meslek odaları sert konuştu. Adres olarak EPDK’yı gösteren meslek odaları, EPDK’nın Hürriyet’in haberini suç duyurusu kabul ederek bir an önce harekete geçmesini istedi....
  2. Sorumlu müdürlük

yardım lpg sorumlu müd.ile ilgili...sorumlu müdürlüğünü yapmış olduğum firmalar ssk siğortamı yapmadıkları zaman nereye ve ne şekilde başvuru yapmalıyız....teşekkür ederim
  3. Sorumlu müdürlük

ArkadaŞlar merhaba ben atik yaĞ gerİ dÖnÜŞÜm fİrmasinda ÇaliŞiyorum. Fİrmamiz lİsans aŞamasinda fabrİkaya sorumlu mÜdÜr almak zorunda ve burda ÇaliŞan tek mÜhendİs ben olduĞum İÇİn bu konuda pek bİr bİlgİm yok...sorumlu mÜdÜrlÜk hakkinda bİlgİsİ olan varsa paylaŞabİlİr mİ??
  4. sorumlu müdürlük sözleşmesi

arkadaşlar elinizde geri dönüşüm firmasında yapılması gereken sorumlu müdürlük sözleşme metni olan var mı?
  5. Sorumlu müdürlük

Arkadaşlar bölümümüz hangi alanlarda mesul müdürlük yapabilir? Her yerde ilanlar görüyorum ama genelde kimya ve eczacılık mezunu arıyorlar.Benim yabancı olduğum bir konu, yardımlarınızı bekliyorum.