Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LPG Sorumlu Müdürlük

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

 1. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  Odalar EPDK’yı adres gösterdi


  Ankara’daki ruhsatsız LPG istasyonları tehlike saçmaya devam ederken, meslek odaları EPDK’yı adres gösterdi.
  ANKARA Hürriyet’in gündeme getirdiği ruhsatsız LPG istasyonlarıyla ilgili meslek odaları sert konuştu. Adres olarak EPDK’yı gösteren meslek odaları, EPDK’nın Hürriyet’in haberini suç duyurusu kabul ederek bir an önce harekete geçmesini istedi.

  Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Besleme, EPDK’ya defalarca kaçak istasyonları bildirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

  Ölüme davetiye

  “Bu istasyonlar ölüme davetiye çıkartıyor. Üç sene önce yaptığımız araştırmada ruhsatsız istasyonların sayısı 42’ydi. Şu anki sayıyı bilmiyorum. Bu yerlerin bir şekilde ruhsat alması gerekiyor. Sayfalarca dosyalar gönderdik EPDK’ya. Defalarca ruhsatsız yerlerin adreslerini bildirdik. Ancak bize sürekli ‘Denetimlerimizi sıklaştırıyoruz. Kapattıracağız’ gibi yanıtlar veriyorlar. Beceremiyorlarsa bu istasyonların denetimine biz talibiz.”

  Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sevinç Karakaya da, “Bunlar birer saatli bombadır. Bir an önce kaldırılması gerekiyor. Bu konudaki yetkili kurum EPDK’dır. EPDK, sizin haberinizi suç duyurusu olarak kabul etmeli ve bir an önce harekete geçmelidir” dedi.

  LPG istasyonlarının seçildiği ve kurulduğu alanların çok önemli olduğunu kaydeden Karakaya, bu istasyonların toplu yaşam alanlarından uzak olması gerektiğini kaydetti. En ufak bir dikkatsizlik ve tedbirsizlik halinde çok büyük faciaların yaşanabileceğini kaydeden
  Karakaya, şunları söyledi:

  Derhal kapatılmalı

  “Bu yerlerin derhal kapatılması ve yıkılması hatta hiç kurulmamaları gerekir. Diğer yandan bu yerlerde sorumlu müdürlük yapan arkadaşlarımız var. Bu meslektaşlarımızın da zor durumda kalmamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oda olarak herhangi bir yaptırımımız yok. Ancak defalarca yetkili ve ilgili mercileri uyardık. Artık harekete geçmelerini bekliyoruz.”

  http://www.hurriyet.com.tr/ankara/12506251.asp?mnID=12506251
   
LPG Sorumlu Müdürlük konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sorumlu müdürlük

  yardım lpg sorumlu müd.ile ilgili...sorumlu müdürlüğünü yapmış olduğum firmalar ssk siğortamı yapmadıkları zaman nereye ve ne şekilde başvuru yapmalıyız....teşekkür ederim
 2. Sorumlu müdürlük

  ArkadaŞlar merhaba ben atik yaĞ gerİ dÖnÜŞÜm fİrmasinda ÇaliŞiyorum. Fİrmamiz lİsans aŞamasinda fabrİkaya sorumlu mÜdÜr almak zorunda ve burda ÇaliŞan tek mÜhendİs ben olduĞum İÇİn bu konuda pek bİr bİlgİm yok...sorumlu mÜdÜrlÜk hakkinda bİlgİsİ olan varsa paylaŞabİlİr mİ??
 3. sorumlu müdürlük sözleşmesi

  arkadaşlar elinizde geri dönüşüm firmasında yapılması gereken sorumlu müdürlük sözleşme metni olan var mı?
 4. Sorumlu müdürlük

  Arkadaşlar bölümümüz hangi alanlarda mesul müdürlük yapabilir? Her yerde ilanlar görüyorum ama genelde kimya ve eczacılık mezunu arıyorlar.Benim yabancı olduğum bir konu, yardımlarınızı bekliyorum.
 5. Lpg sorumlu müdürlük 1'den 3'e çıkıyor?

  http://www.puis.org.tr/index.php?area=1&p=news&newsid=834 böyle duyum var arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum?