• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lubricating oil marka madeni atık yağ

Kadir A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İLAÇ FABRİKASI
arakadaşlar bu yağ helikopterlerde kullanılıyormuş atık kodu ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.. bide teneke kutular halinde tarihi geçmiş bir atık yağ. analizi yok . bertarafı için nasıl bir yol izlemeliyim ?

malesef elimde bişey yok.. ben işe girmeden önce alınmış bir atık bu. askıda kalmış bir konuyu çözmeye çalışıyorum aslında atık üreticisi atığı vermiş napıyosanız yapın demiş.. kendileriyle görüştüm ilgilenmediler pek.. atık üstüme kaldı anlıcanız :)

Lubricating oil normalde; makine, motor ya da yağlama yağı olarak biliniyor. Fakat msds' in Türkçesini görmeden kesin bir kod söyleyemem. Fakat; Atık Yönetimi Genel Esaslarına ilişkin Yönetmelik' teki Atık Listesine göre;
13 02 08* Diğer motor, şanzıman ve yağlama yağları diye geçiyor. Belki bunu kullanabilirsiniz