Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lubricating oil marka madeni atık yağ

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

1. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

arakadaşlar bu yağ helikopterlerde kullanılıyormuş atık kodu ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.. bide teneke kutular halinde tarihi geçmiş bir atık yağ. analizi yok . bertarafı için nasıl bir yol izlemeliyim ?

2. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Msds' i varsa atabilir misiniz?

3. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

malesef elimde bişey yok.. ben işe girmeden önce alınmış bir atık bu. askıda kalmış bir konuyu çözmeye çalışıyorum aslında atık üreticisi atığı vermiş napıyosanız yapın demiş.. kendileriyle görüştüm ilgilenmediler pek.. atık üstüme kaldı anlıcanız :)

4. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Lubricating oil normalde; makine, motor ya da yağlama yağı olarak biliniyor. Fakat msds' in Türkçesini görmeden kesin bir kod söyleyemem. Fakat; Atık Yönetimi Genel Esaslarına ilişkin Yönetmelik' teki Atık Listesine göre;
    13 02 08* Diğer motor, şanzıman ve yağlama yağları diye geçiyor. Belki bunu kullanabilirsiniz

5. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

kesinlikle cansu hanım bende bu kodu düşünüyordum da.. emin olmak istedim..

6. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Yardımcı olabildiysem ne mutlu,
    İyi Çalışmalar.

7. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

tşkrler ..
    size de iyi çalışmalar..

8. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Üzerinde yazan ticari ismi ile msds bankasından msds temin edebilirsiniz belki.

Lubricating oil marka madeni atık yağ konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetimi dairesi başkanlığı lisanslı atık madeni yağ geri kazanım firmaları

foruma baktım ama daha önceden yüklenmiş mi bulamadım varsa silebilirsiniz zaten :)
  2. Madeni atık yağ geri dönüşüm tesisi

Merhabalar, Atık yağ geri kazanım tesisinde çalışmaya yeni başlayan bir kişi olarak en büyük problemim geri kazanım sırasında tesiste koku problemi meydana gelmesi. Bunu gidermek için reaktörün kapagının ust kısmına ve kil ağırtma (koku kaynakları) tankının üstüne davlunbaz koyduk, buralardan cıkan gazları ise baca gazı arıtma sistemi (scrubber) ve aktif karbon sisteminden geçirerek atmosfere...
  3. Atık Madeni Yağların Kontrol ve İzleme Sisteminin Oluşturulması Projesi (2008-2011)

[COLOR=#3366ff]Projenin Amacı Bu projenin amacı ülkemizde yılda 250.000 ton civarında oluşan atık madeni yağlar için sürdürülebilir bir yöntem izlenerek; atık madeni yağların toplama ve kullanım kapasitesini artırmak, alıcı ortama verilmesini önlemek, geçici depolanması, taşınması ve bertaraf edilmesi için atık yağların yönetiminde gerekli teknik ve idari standartları hazırlamak, geçici...
  4. Mermer Madeni

Saha gezisinde denk geldiğim ve ilgimi çeken bir durum. Mermer madeni çıkartılmaya hazır bekliyor resmen.