Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maden ocaklarında çevre mühendisinin görevleri nelerdir?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında s_meyra tarafından paylaşıldı.

1. s_meyra

s_meyra CMNet Üyesi

mrb arkadaşlar.ben maden ocağında çalışmaktayım,elimden geldiği kadarıyla bişeyler yapmaya çalışıyorum ama maden ocaklarında çevre mühendisi yada çevre görevlisinin yapması gerekenlerle ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

2. Elif Yalçın

Elif Yalçın CMNet Üyesi

Cevap: maden ocaklarında çevre mühendisinin görevleri nelerdir?

merhabalar bende kalsit ocaklarında çevre görevlili olarak çalışıyorum henüz yeni olduğum için epey zorlanıyorum siz nasıl bir çalışma planı yaptınız gfb yapabildinizmi

3. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Cevap: maden ocaklarında çevre mühendisinin görevleri nelerdir?

Merhaba Arkadaşlar

Bende henüz yeniyim. Ama bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım. Öncelikle daha önce alınmış izinleri(emisyon, deşarj,gürültü ) var mı yok mu bunu öğrenin. Eğer yoksa gürültü, sanai kaynaklı hava kirliliği kont. yönetmeliklere tabi mi? Atık kaynaklarını tespit edin. Hangi yönetmeliklere tabii olduğunuzu tespit edin. Örneğin; sızdırmasız fosseptik var mı? Vidanjörler çekiliyor mu ? Atık yağ oluşumu varsa; variller yönetmeliklere uygun şekilde depolanıyor mu? Genel olarak söyleyebileceklerim bunlar.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

maden ocaklarında çevre mühendisinin görevleri nelerdir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisinin görevleri ve kimler çevre görevlisi olabilir?

Çevre görevlisi: Faaliyetleri sonucu çevre kirliliğine neden olan ve/veya neden olabilecek ve Çevre Kanununa göre yürürlüğe konulan düzenlemeler uyarınca denetime tâbi kurum, kuruluş veya işletmelerin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunu, alınan tedbirlerin etkili olarak uygulanıp uygulanmadığını değerlendiren, tesis içi yıllık iç tetkik programları düzenleyen tesiste veya çevre yönetim...
  2. Çevre Mühendisinin Bir Günü

Arkadaşlar tesis/danışmanlık/kamu nerede çalıştığınıza göre elbette neler yaptığınız değişiyor ancak çalıştığınız yerde sıradan bir gün sizin için neler yaparak geçiyor sabah işyerinize geldiğinizde nereden başlıyorsunuz? Tecrübelerimizi paylaşalım öğrenci arkadaşlarımız için de faydalı olur:)
  3. Maden ocaklarında çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu

arkadaşlar mrb,ben maden tesisinde çevre görevlisi olarak çalışmaktayım.firmamızın maden ocaklarında da çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var mı?
  4. Çevre Mühendisinin Asli Görevleri

Forumdaki konulara bakarken birşey dikkatimi çekti.Belediyelerde çalışan Çevre Mühendisi ne iş yapar diye.4 aydır belde belediyesinde Çevre Mühendisi olarak görev yapmaktayım ve Çevre Mühendisinin tanımını ve ne iş yaptığını çok az bilenlerle çalışan bir mühendis olarak herşeyi yapar.Yani abi ne iş olursa yaparız değil ne iş olursa yaptırırız hesabı :).Mesela bir böcek ilaçlaması kesinlikle...
  5. Maden ocaklarında çalışacak çevre mühendisleri

merhaba arkadaşlar, maden ocaklarında çalışmayı düşünen çevre mühendisleri arkadaşlar için çok bilmesi, öğrenmesi gereken konular nelerdir?zorlukları iyi yanları nelerdir?ve son olarak alması gereken belgeler sertifikalar yardımcı olabilecek şeyler nelerdir?bu konuda bilgisi olan veya bu işi yapan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim