Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Majör eksiklik

Konu, 'Kalite Yönetim Sistemi (ISO9001)' kısmında toprak tarafından paylaşıldı.

1. toprak

toprak CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, Ağustos ayında kalite denetimi var.Entegre yönetim sistemi olan bir tesisiz, denetimde nelere dikkat etmeliyim? birde hangi durumlarda majör eksiklik verilmekte?

2. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Çiğdem Hanım Merhaba,
    Öncelikle denetiminizin başarılı geçmesini dilerim.Tesisinizin üretim konusunu bilmiyorum fakat bu tip kalite denetimlerinde öncelikli olarak kalite el kitabınıza ve prosedürlerinizin uygulanabilirliğine bakıyorlar. Prosesinizden çıkan nihai ürünün müşteride oluşturacağı problemlere göre majör veya minör uygunsuzluk verilebiliyor.

Melih Coşar bunu beğendi.
  3. toprak

toprak CMNet Üyesi

Merhaba Seda Hanım,öncelikle teşekkür ederim:) üretim konusu Tersane. prosedür,talimat ve formlarımız var uygulamaya çalışıyoruz. majör kriterler var diye duymuştum özellikle onlara dikkat ediyorlarmış ama nelere olduğunu bilmiyorum. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

4. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Çiğdem Hanım, aslında her işletmenin kalite denetimi üretim konusuna göre hassasiyet gösteriyor.Mesela biz otomotiv sektörüne civata imal ediyoruz.Kalite denetimlerimizde de denetçilerimizin öncelikli konuları proseslerimizin talimatlara uygunluğu ve müşterimizde oluşturacağı problemler oluyor.Üzülerek söylemeliyim ki sizin üretim konunuz hakkında çok fazla bilgim yok, o yüzden pek yardımcı olamıyorum.