• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Makinaların yerleri ve sayısı değiştiğinde ne yapmak gerekiyor

Fatih ÖZKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar dün bir firmamıza ziyarete gittiğimde makina sayısını 4 adetten 2 adete düşüreceğini ama üretim miktarında değişiklik olmayacağına söyledi.Bu durumda firmanın belgelerinde yenileme yapmama gerek var mı? şimdiden çok teşekkürler..

@Fatih ÖZKAN

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi

MADDE 10 – (Değişik:R.G-24/2/2010-27503)
(5) İşletmenin toplam üretim kapasite ve/veya yakma/anma ısıl gücü artışının 1/3 oranından az olması halleri de dâhil, işletmede yapılan ve dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan diğer değişikliklerde ise çevre izin ve/veya lisans alma sürecinin yeniden başlatılıp başlatılmayacağı, izni veren yetkili merci tarafından ayrıca değerlendirilerek karara bağlanır.

@Yasemin Aslantürk
Bilgi için çok teşekkürler buradan anladığım kadarıyla herhangi bir işlem yapmama gerek yok çünkü üretim ve ısıl işlemlerde herhangi bir artış yok zaten. tekrar teşekkürler.

Merhabalar,

Firmanın kapasite raporunda bir değişiklik söz konusu olabilir. Kapasite makina ekipman parkuruna göre hesaplanıyor (her makinanın mevcut puanına) ve kapasitedeki değişiklikleri bildirmeniz gerekiyor diye biliyorum.