Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makinaların yerleri ve sayısı değiştiğinde ne yapmak gerekiyor

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

1. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

Arkadaşlar dün bir firmamıza ziyarete gittiğimde makina sayısını 4 adetten 2 adete düşüreceğini ama üretim miktarında değişiklik olmayacağına söyledi.Bu durumda firmanın belgelerinde yenileme yapmama gerek var mı? şimdiden çok teşekkürler..

2. ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi

MADDE 10 – (Değişik:R.G-24/2/2010-27503)
    (5) İşletmenin toplam üretim kapasite ve/veya yakma/anma ısıl gücü artışının 1/3 oranından az olması halleri de dâhil, işletmede yapılan ve dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan diğer değişikliklerde ise çevre izin ve/veya lisans alma sürecinin yeniden başlatılıp başlatılmayacağı, izni veren yetkili merci tarafından ayrıca değerlendirilerek karara bağlanır.

3. Bu bağlamda sormanızda yarar olacağını düşünüyorum.

Fatih ÖZKAN bunu beğendi.
  4. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

Bilgi için çok teşekkürler buradan anladığım kadarıyla herhangi bir işlem yapmama gerek yok çünkü üretim ve ısıl işlemlerde herhangi bir artış yok zaten. tekrar teşekkürler.

5. Mystogan

Mystogan CMNet Üyesi

Merhabalar,

Firmanın kapasite raporunda bir değişiklik söz konusu olabilir. Kapasite makina ekipman parkuruna göre hesaplanıyor (her makinanın mevcut puanına) ve kapasitedeki değişiklikleri bildirmeniz gerekiyor diye biliyorum.

Makinaların yerleri ve sayısı değiştiğinde ne yapmak gerekiyor konusuna benzer içeriklerimiz
  1. reynolds sayısı

borulu kaplarda, karıştırmalı kaplarda ve dolgulu kaplarda reynolds sayısı nasıl hesaplanır? bu konuda bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim:)
  2. Staj yerleri

Ankara'da staj için önereceginiz yer varmı?
  3. 03.08.2012 itibari ile çevre görevlisi sayısı

Arkadaşlar 03.08.2012 itibari ile Çevre Görevlisi Sayısı 8364 'e ulaşmıştır. Sıralı liste için tıklayınız: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/CGBelgesiListesi.aspx
  4. Çevre görevlisi sayısı

merhabalar; sistemimizde sorun var. ben danışmanlık firmasında işe yeni başladım. benden önceki 3 kişiden birinin çıkışı verildi. şu an sistem 10 gün uyarısı veriyor. bu süre zarfında beni ekleyemezlerse ne oluyor? bilginiz var mı?. sistemde sorun var beni yeni çevre görevlisi olarak ekleyemiyorlar... şimdiden teşekkürler
  5. Konteynerların yerleri

Arkadaşlar merhaba, Çalıştığım firmada atıkları topladığımız konteynerlar yetersiz miktarda. Yeni alınacak konteynerların yerleri için fabrika içinde ve dışında olmak üzere bir standart veya yönetmelikte geçen bir madde var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.