Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mantık Sorusu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mustafa K. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Bir ev hayal edin.

1. katta 3 tane düğme (anahtar) var. 2. katta ise 3 tane lamba. Budüğmelerden her bir tanesi üst kattaki lambayı yakıyor ama hangidüğme lambayı yakıyor? 1. kattan bakınca görünmüyor yani
    bilemiyorsunuz. Yukarı çıkmaya karar verdiğinizde
    sadece
    bir düğmeye
    basmış olmanız gerekiyor. Üst kata çıkıp geldiğinizde hangi
    düğmenin lambayı yaktığını bulacaksınız. Nasıl bulabilirsiniz.

NOT: 1. katta düğmelere istediğiniz kadar basın, istediğiniz kadar inip çıkın oyalanın ama üst kata çıkarken sadece birine
    basabilirsiniz. kolay gelsin.

2. Mahir Yakın

Mahir Yakın CMNet Üyesi

Yukarı çıkmadan önce 1. anahtarı açarım, 2dk açık kalır- kaparım. Sonra 2. anahtarı açarım ve yukarı çıkarım. Açık olmayan 2 lambayı el ile kontrol ederim, sıcak olanı 1. anahtarın dı. 2. ve 3. de belirlenmiş oldu.

Ayrıca 2. ci geçen At 2. olur....

Bu arada selam Mustafa :)

Seda Güney ve Mustafa K. bunu beğendi.
  3. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

önce 1. düğmeye basar bir süre bekler kapatırdım sonra 2. düğmeye basar yukarı çıkardım. lambalardan birtanesi yanıyorsa 2. düğme ile onu eşleştirirdim. sönük olan lambaları sırayla ellerdim sıcak olanı 1.düğme ile soğuk olanı 3.düğme ile eşleştirirdim.

Mustafa K. ve Seda Güney bunu beğendi.
  4. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Selam :)

Böyle hemen bilince zevkli olmadı. :)

Merve Özkan ve Seda Güney bunu beğendi.
  5. Resul Öztürk

Resul Öztürk CMNet Üyesi

en mantıklısı reseptörlü lamba koyup böyle mantıksız hareketlerden kaçınmak...:D:D:D

6. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Reseptörlü lamba söndüğünde yanması için yapılan çeşitli danslar daha saçma :)

Çiğdem Aksoy ve Resul Öztürk bunu beğendi.
Mantık Sorusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atık Yönetimde Parametrik Bulanık Mantık Programlama Modeli

entegre katı atık yönetiminde belirsizliklerin hesaplanmasına yönelik yapılan bir çalışma örneğidir.
  2. Hidrolik ödev sorusu

En az maliyetle ve ne kadar pompa gerekli
  3. Model sorusu

mrb sayın meslektaşlarım, bana bu sorunun çözümükonusunda yardımcı olursanız sevinirim. Paylaşacağım sunumun sondan üçüncü sayfasındaki "PROBLEM" ve verilere göre nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz ACİLLL.
  4. Çevresel modelleme sınav sorusu

arkadaşlar isotropy ve anizotropy nedir bileniniz varmı
  5. Hidrolik sınav sorusu

su sinav sorusunu yapabilir misiniz acaba? Arkadas tek ders sinavina girecekte bende hatirlayamadigim icin yardimci olamiyorum kendisine.