Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manyetik su arıtımı

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  manyetik su arıtımı(aynı zamanda kireç önleyici manyetik su arıtımı olarak da bilinir) manyetik bir alandan geçen sert suyun etkisini azaltmakta kullanılan bir arıtma metodudur. kimyasal olmayan bir su yumuşatma yöntemidir.

  fakat tartışmalı bir su arıtma yöntemidir, bilimsel ve ispatlanmamış olduğuna dair yorumlar söz konusudur. verimli arıtma, cihaz boyunca, sabit bir su döngüsü olduğu yerlerde, endüstriyel durumlarda gözlenmiştir. şöyle ki arıtma sadece suyun sertliğini değiştirmektedir, bu gözlemlenebilmektedir, ancak çözünen madde miktarında (magnezyum, kalsiyum gibi) bir değişiklik olmamaktadır.

  manyetik arıtma ucuz olması ve kimyasal gerektirmemesi açısından avantajlıdır.

  manyetik su arıtma cihazı satıcıları sıklıkla, resimleri ve referansları kullanırken, iyi kontrol edilmiş çalışma örneklerini, denemeleri hariç tutar. reklamları sistem değişkenlerini, örneğin korozyon sonuçlarını,sistem kütle denge analitiklerini, sertliğe neden olan iyonların konsantrasyonunu ya da dağılımlarını hariç tutarak, bu konular hakkında bilgi vermeyerek yapar.

  mekanizasması ise şu şekildedir;
  ultra saf su, elektriksel olarak inert bir kimyasal bileşiktir. ne elektriği iletir ne de manyetizma etkisinde kalır. içme suyu ise katyon ve anyonlar içerebilir ve dolayısıyla elektriği iletebilir ve manyetik etkilere duyarlıdır. klaus kronenberg, çözünmüş kireç moleküllerinin şekillerinin güçlü manyetik alanlarla modifiye edildiğinden, su içerisinde sertliğe neden olmayacak duruma geldiklerinden bahseder.
   
Manyetik su arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Elektrik ve Manyetik Alan Değerleri

  Uluslararası iki yönetmelik ve ulusal standartta insan sağlığı bakımından aşılmaması önerilen elektrik ve manyetik alan değerleri (frekans 50/60 Hz). [1] IRPA/INIRC (International Nonionizing Radiation Committee of the International Radiation Protection Association) Interim guidelines on limits of exposure to 50/60 Hz electric and magnetic fields, Health Physics, Vol.58,No.1,pp.113-122,1990....
 2. Manyetik ve Biomanyetik Alanların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri

  Manyetik ve Biomanyetik Alanların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri Biyo manyetoloji ilkelerine göre tüm maddeler dolayısıyla insan vücudu manyetik özelliğe sahiptir. Güneş, hava ve su gibi mıknatıslık da insanların vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanı oluşturan maddelerin birbiriyle haberleşmek için kullandığı manyetik alanın sinyalleri hem birbiriyle ve hem de dünya manyetik alanı ile de...
 3. Yağlı su arıtımı

  yağ ile suyu nasıl ayırırız arkadaşlar, bu sistemlerin verimleri ve işletme maliyetleri nedir. biz bir tane almışız. sadece filtre. aylık 500 € filtre maliyeti. işletme maliyeti ve verimi yüksek sistemler hakkında bilgisi olan var mı?
 4. Manyetik karıştırıcı

  Manyetik Karıştırıcı bir laboratuar aletidir. metal bir yüzeyi vardır ve adından anlaşıldığı üzerine manyetik kuvvet uygular. karıştırılacak kabın içine de balık adını verdiğimiz bir mıknatıs koyarız ve manyetik gücü ayarlayarak karışma hızını belirlemiş oluruz. bir de bu aletin aynı zamanda ısıtma işlevi görenleri de mevcuttur. Tavsiye Ürün...