Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marinalarda Atık Yönetimi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sevtap Şanseçer tarafından paylaşıldı.

1. Sevtap Şanseçer

Sevtap Şanseçer CMNet Üyesi

Marinalarda atık yönetimi konusunda çalışma yapan bilgi sahibi olan veya marinalar için çevre danışmanlığı yapan arkadaşlar var mı,eğer varsa bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

2. fatih akcetin

fatih akcetin CMNet Üyesi

marinaların danışmanlıgını yapan veya bu konuda bilgisi olan varmı acil yardıma ihtiyacım
    konu marinanın izin ve lisans alımı hangi işlemleri yapıyoruz neler gerekli bilen var mı

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

1 günde marinayı merak eden 2 kişi ilginç.

Öncelikle marinadan bahsedin atık su durumu, arıtma durumu, gürültü ... daha spesifik bilgiler verirseniz yardımcı olacaktır arkadaşlar..

4. fatih akcetin

marina ya gelen atıklar ( sintine suları , atık yağlar, pis su, çöp ) bunlardır. marina da bunları bertaraf edecek sistem bulunmaktadır. benim sorum su olacak marina ek-1 kapsamında ve lisans süresi bitmek üzere tekrar lisans yenilemem gerekiyor bunun hangi yolları handi adımları yapmamız gerekir. nerden başlayacagımı kestiremiyorum :) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler dilerim FATİH BEY

5. Fatih Özcan

Daha önce aldığınız lisanstan sonra işletmede değişiklik oldu mu? Kapasite, teknoloji vb. açılardan.

6. fatih akcetin

olmadı yine aynı şekilde aynı kapasite ile ve aynı teknoloji ile devam edilmektedir.

7. Fatih Özcan

Mevcut durumu gösteren bir rapor ile yenileme için başvurun. Uygun görülürse tekrar lisans verilecektir. En azından yönetmelik böyle diyor :)

8. fatih akcetin

peki şimdi danışmanlık hizmeti alıyor ve fes edilecek bu fesih işlemlerinden sonra biz tekrar bütün işlemleri yeni baştan yapacakmıyız evrak bildirimi için açısından oksa direk dilekçe ile mi başvurup yapacaz :)

9. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Marinalardan emin değilim. Ama limanlar ile ortak yanları çok. Sintine suyu vb atıkları kabul eden bir atık kabul tesisi var olması şartı var limanlarda, marinalarda aynı şart var mı bir araştırın. Onun dışında çıkan atıkların yönetimi zaten genel olarak aynı çoğu sektörde. Ambalaj atığı da çıkar, tehlikeli atık da, evsel atık da.Bunları diğer sektörlerde olduğu gibi atık türüne göre yönlendirebilirsiniz.

10. fatih akcetin

öyle bir tesis bulunmaktadır yani sintine suları pis su vb. kabulu yapan verdiğiniz bilgileriniz için teşekkür ederim

11. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

bu suları (sintine vb.) alan tesis hangisidir acaba? tam olark nerde?

Marinalarda Atık Yönetimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Türkiye'de Atık Yönetimi

TÜRKİYE’DE ATIK YÖNETİMİ T.C. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATIK YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 19 Haziran 2008 İSTANBUL Bu döküman 29 sayfalık bir sunumdan oluşmaktadır.
  2. Atık yönetimi dairesi başkanlığı lisanslı atık madeni yağ geri kazanım firmaları

foruma baktım ama daha önceden yüklenmiş mi bulamadım varsa silebilirsiniz zaten :)
  3. tehlikeli atık yönetimi

bilimsel makaledir. Kaynak: www.sciencedirect.com
  4. Atık yönetimi şema

Merhaba, İşletme içerisindeki atıkları departmanlara göre şematize edeceğim ve atık yönetmeliği oluşturacağım.Bununla ilgili elinizde örnek döküman varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.
  5. Katı atık yönetimi

Arkadaşlar merhaba, Prof. Dr. Mehmet Borat'ın katı atık yönetimi ders notlarına ihtiyacım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.İyi günler.