Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmaray projesi çed raporu

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Sedat Mert tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

merhabalar arkadaşlar
    çed dersi için marmaray projesi çed hazırlayacağım ancak bunun için bir kaynak ve yardım bulamadım yardımcı olurmusunuz?
    (bakanlık bu proje için çed hazırlamadı)

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

3. Didem Girgin

Didem Girgin CMNet Üyesi

Hangi Hocaya hazırlıyosun Mert :)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  4. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

fatma hocaya hazırlıyorum.ced raporu olmayn bir ödevi neden bana verdi anlam verilemedi error verdim :D

5. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Yeni çıkan çed yönetmeliğini ver hocana :)

6. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

bana kalsa 'yanlız koalalarla' ilgili bir rapor veririm onada :D

Didem Girgin bunu beğendi.
  7. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

ver çoşkuyu gitsin...

Sedat Mert bunu beğendi.
  8. Didem Girgin

Didem Girgin CMNet Üyesi

Bizde Mehmet hoca vardı yerleri kendimiz seçmiştik :)

9. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

fatma hoca kendisi seçti hepp yok maden ocağı yok kömur ocagı yok otelle ılgılı ced dıye vermıs.ama en kotusu benımkı oldu kurada cıktıysa bu nasıl sans onuda anlamadım :D

10. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

İstanbulda yeni yapılacak olan hava alanının çedi yapıldı. Pazarlık yap hocayla. köprü yerine havaalanını ver. O da havalı

11. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

maıllerıme cevap verse bir pazarlık yapacam bende ama cevapda vermıyor :D

12. Didem Girgin

Didem Girgin CMNet Üyesi

aynen havaalanları, limanlar dururken ne diye marmaray :)

13. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

beni yerin dibine sokmaa çalışıyor galiba :D

14. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

maillerine cevap vermiyorsa sen bitmişsin. boşuna çed raporu arama. geçirmeyecek seni. takmış sana :p

15. Didem Girgin

Didem Girgin CMNet Üyesi

bişey olmaz üstesinden gelirsin ;)

Sedat Mert bunu beğendi.
  16. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

gelirim üstesinden sıkıntı yok.biz neleri aşm adık ki :D

17. gülay

gülay CMNet Üyesi

bir ihtimal daha var ödevin süresi uzunsa sallan yuvarlan basit bir çed raporu hazırlamaya çalışırsın.Nasılsa hocanın elinde de kaynak yok, olmayanı verdiniz ben de kendim hazırlamaya çalıştım der durumu 1-1 kurtarırsınız.Yok 1 hafta içinde istiyorsa seni özleyeceğiz...

18. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

ödev pazartesiye teslim olcak zaten bu yüzden sıkıtnıya girdim ödev teslimine ay olsa bile son hafta yapardım ben :D
    ama ben bunu çevirmeyi başarcam siin dediğiniz gibi yapıp daha atak olacak sunumu var sunumunda show yapacam bakalım :)

19. gülay

gülay CMNet Üyesi

çed hazırlama taslakları var bari onların ilgili başlıklarına kopyala yapıştır yap bulduğun bilgileri, erişemediğin bilgileri es geç, sonunda bir de video bulursan kurtarabilirsin.

20. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

aynen bende senin gbi düşündüm videoda buldum onuda sunumda izleteceğim. bana hazır bır taslak lazmdı kı onun üzerinden (kopyala yapıstır :D ) calısayım :)
    umudum yok ama bakanlıga maıl attım

Marmaray projesi çed raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Örnek Deniz Deşarjı Projesi Raporu

Günümüz sorunlarından biride şüphesiz ki çevre kirliliğidir. Her geçen gün yaşadığımız bu dünya insanlar tarafından kirletilmektedir. Bunlar havanın,suyun,toprağın kirlenmesi şeklinde genel olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunların en büyüğü su kirliliğidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan sanayileşme paralelinde atıkların bilinçsizce verildiği su ortamları hızlı bir şekilde...
  2. Aat projesi

Arkadaşlar elinde endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi olan varmı? Bakanlık onaylı olursa daha cok işime yarar. İçinde kimyasal arıtım olması yeterli.
  3. Fizibilite raporu

Merhaba www.cevremuhendisleri.net üyeleri... Osmaniye'de hazırlamaya çalıştığım ÇED raporunun konusu Piroliz Yöntemi İle Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Kazanımı ve Elektrik Üretim Tesisi'dir. ÇED Başvuru Dosyası içeriye sunulmuş ve format gönderilmiştir. Format içerisinde fizibilite raporu istenmiştir. Fizibilite raporunu kimlere yaptırıyoruz nasıl yaptırıyoruz ayrıntılı bilgi istiyorum....
  4. Avm projesi

Arkadaşlar çok acil avm ptd örneği lazım yardımcı olabilr misinz?
  5. Çed raporu

çed raporu almadan fabrika inşaatına başlanması için ceza doğrumu arkadaşlar. yani doğrumu dereken herkes aynı doğrultudamı algılıyor. onu öğrenmek istiyorum önce çed raporu sonra inşaata başla. e)Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecine başlamadan veya bu süreci tamamlamadan inşaata başlayan ya da faaliyete geçenlere yapılan proje bedelinin yüzde ikisi oranında idarî para cezası verilir....