• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

"maslak" kelimesinin ingilizce yazımı nasıldır?

yunuskral

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar İsale hattında koyulan "Maslak" İngilizce yazımı nasıldır? Orijinal bir ismi var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum...
Teşekkür ederim,
İyi Çalışmalar.

@Olgaç Sürmelihindi
su akan boru anlamına mı geliyor maslak? lütfen söyler misin hangi okul mezunusun? ben de diyorum çevre mühendisleri neden tam olarak mühendis sayılmıyor bu cevabı al delil olarak mahkeme dosyasına koy sonra o ihalelere dava açanlara neden çevre mühendisi ihalede yok diye dava açanlara göster ki onlar da sussun dahası bence bu cevaptan sonra çevre mühendisleri odası kapatılmalı bölümler de kapatılmalı

Tühh... Boru ile Maslak eş anlamlı olduğunu bilmiyormuşum? özür dilerim! Maslak: Basınç dürücü(kırıcı) oda!(Olgaç Bey)
Çok Teşekkür ederim Fatih abi bende onu kullandım:) merak ettim orijinal ismi var mı diye. demek ki orijinali buymuş: Pressure Break Chamber Teşekkür ederim İyi Çalışmalar Herkese:)

@yunuskral
ya da water-flow pipe

@Sordan X14
hayırdır arkadaşım. sıkıntı nedir?

@yunuskral
internetten bulduğumda su akan boru diye geçiyor. sıkıntı nedir?

dalga geçer diye konuştunuz hatırladığım bilgiye dayanarak yazdım. bunda gülenecek bir durum yok . anlış biliyorsunuz dersin söylersin.

ben bazı projelerde "distribution chamber" olarak da gördüm, basıncı kırdığını inşaatı yapan mühendisin bilmesine gerek yok o betonu döksün yeter dağıtım yaptığını bilmeleri yeter, asmosfer basıncına açık olması sebebiyle doğal olarak basıncı kırıyor ve sonrası dağıtım zaten

distribution chamber diyorsunuz yani dağıtım odası ve benim bulduğum bazı kaynaklarda . Boruları aşırı basınçtan korumak amacıyla su yolu üzerinde yapılan içi su dolu hazne veya Bir kaynağın sağladığı suyu ölçmek ya da dağıtmak için düzenlenmiş tonozlu toplama odası. bu şekilde geçiyor ve sonuçta boru yardımıyla sağlanıyor ve belli bir akım var.