Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

memba suyu dolumu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında yadigar can tarafından paylaşıldı.

1. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

şimdi doğal kaynak suyu dolumu yapan bir tesis var bu tesis hangi maddeden çevre iznine tabidir.

2. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

Cevap: memba suyu dolumu

dolum ne şekilde gerçekleşiyor? dolum yapılmadan önce su herhangi bir şekilde işleme tabi tutuluyor ve ne şekilde dolumu gerçekleşiyor?detaylandırırsanız yardımcı olablirz

3. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

sondaj yok. su geliyor ve herhangi bir işleme tabi tutulmadan dolumu gerçekleştiriliyor.

4. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

su kalitesi kontrolü yönetmeliğine göre tabi olunan izinler yazılır ancak burda siz dolum yaparken arıtım yapmadığınız için izin konusunda nasıl bir işlem alınır açıkçası bende merak ettim...

5. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

gerçekten bende merak ettim..

6. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

aslında alımı hiç bir işlem yapmadan sağladığınız için herhangi bir izne tabi değildir die tahmin ediorum...çünkü izin olması için ya bir deşarj,emisyon yada atık yönetimi gibi fabrikanızda çıkan atıkları kontrol altına aldığınıza dair izinler alırsınız burada buna dair bir şey görmüyorum...yinede araştırmak lazım ...

7. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

bu firmada ambalaj atıkları mevcut. ama gfb için hangi maddeden giriş yapacağım onu bulamıyorum.

memba suyu dolumu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çift su hattı fikri: içme suyu hattı ve temizlik suyu hattı

Arkadaşlar ilerdeki kaynak sağlama, ulaştırma ve arıtma gibi problemlerin çözümü çevre mühendislerinin projeleriyle sağlanabiliyor. Bu konuda bir önerim olacak dikkate alırsanız sevinirim. Bilirsinizki belediyelerin su şebekeleri tek hatlı yani tatlı su klorlanarak hem içme hem de temizlik için kullanmak üzere evlere dağıtılıyor. Farkettiğim kadarıyla bir evde kullanılan suyun büyük bir...
  2. Damacana suyu

Yer altında uygun kriterde su çıkartıp damacanalara pompalamak istiyoruz. bunu yapabilmemiz için hangi yönetmeliğe bakmamız gerekiyor?
  3. Rejenerasyon suyu

arkadaşlar ben bu konuyu çözemedim bilgi sahibi biri varsa lütfen beni bilgilendirsin. tesisteki yumuşatma sisteminin rejenerasyon suyu tuzlu olduğu için yağmur drenajına vermeyin denilmiş İl Çevre müdürlüğü tarafından. Hangi nedenle böyle birşey söylendi bilemiyorum. Yumuşatma sistemi kapatıldı. Fakat ben yeniden faaliyete almak istiyorum. Ne yapmam gerekir? Deşarj izni olmadığı için böyle...
  4. Et yıkama suyu

Arkadaşlar hayvan kesimhanelerinde et yıkama suyu fosseptik yada kanalizasyona direk verilir mi? yardımcı olur musunuz?
  5. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...