Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mermer ocağında faaliyetin durması

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

1. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Mermer ocağı işletmemiz bulunmaktadır, ekonomik koşullar ve maden rezervinin kalitesiz olması sonucu faaliyet durdurulmuştur. Çevre izni muafiyet belgesi vardır fakat bunun dışında çevre online sisteme kayıtlıdır ve atık beyanları yapılmaktadır. şimdi faaliyet olmayacağı için sistemden çıkarmam gerekir diye düşünüyorum, nasıl bir yol izlemek gerekir, sadece faaliyetimiz durdurulmuş, kapatılmıştır şeklinde bir dilekçe yazsam ek koymam gerekir mi..

Çok teşekkürler..

2. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

herhangi bir çalışma yoksa 30 gün içinde çevre müdürlüğüne bildir. Danışmanıysan veya yönetim birimiysen listeden çıkar.

3. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Çevre Yönetim birimindeyim, sistemden çıkar dedikten sonra dilekçe ile de bildirmek gerekir değil mi?

ama çevre izin lisans ta kayıtlı değil sadece ç online çevre sisteminde kayıtlı, yani sadece atık beyanlarını yapıyorduk. İzin lisans sisteminde sanırım eklemeler çıkarmalar oluyor, online çevre bilgi sisteminde kayır çıkarma işlemi nereden yapılıyor ben bulamadım. Teşekkürler,,,

4. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

sadece online cevre sisteminde kayıtlı ise çevre müdürlüğüne bilgi vermen yeterli olacaktır.

sdagtekin bunu beğendi.
  5. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Teşekkür ederim ilginize İbrahim Bey,,

Mermer ocağında faaliyetin durması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mermer tesisleri

Mermer tesisi atık suyunu geri dönüşüm yaparsa cevre izni kapsamına girmiyormu cevre görevlisi tutmasına gerek olmuyormu arkadaşlar ...teşekkürler
  2. Mermer atıkları

Mermer atıklarının çimento fabrikalarında yada seramik fabrikalarında kullanımı geri dönüşüm müdür, geri kazanım mıdır?
  3. Mermer Madeni

Saha gezisinde denk geldiğim ve ilgimi çeken bir durum. Mermer madeni çıkartılmaya hazır bekliyor resmen.
  4. Çevre izni alınmış bir tesisin faaliyetin sona ermesi

atık su deşarj ve emisyon izni alınmış bir tesisin faaliyeti sona ermesi sonucu il çevre yazılı bildirim dışında başka hangi işlemler yapılmalıdır?
  5. Mermer atıkların değerlendirilmesi

mermer atıklarını değerlendirmek isteyen Denizli'den bir firma için belli bir büyüklüğe getirilen kum yada çakıl formatındaki mermer atıklarını birleştirmek için yapıştırıcı özellikli kimyasal birleştirici ihtiyacı vardır.bilgisi ve ilgisi olan arkadaşlara duyurulur.