• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mermer ocakları bildirimi

Harika Dinç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YeşilMavi Atık Toplama Geri Dönüşüm Temizlik San. ve Ltd Şti.
Merhaba arkadaşlar,
Ocak ayı sonuna kadar mermer ocaklarının müdürlüklere bildirim yapması gerekiyormuş tarzında bir duyum aldım bu bildirimler hakkında bilgisi olan var mı?

bunların dışında ekstra olarak bir bildirim yapılması gerekiyormuş ocak ayının sonuna kadar.. Bende tam olarak bilemiyorum fikriniz vardır diye sormak istedim

Madencilik Faaliyetleri İle Bozulan Arazilerin Doğaya Yeniden Kazandırılması Yönetmeliği ile Ek-3 Yıllık Raporlama Formunu(Ekte:Önceden adı Yıllık İzleme raporu idi) Ocak ayının sonuna kadar,İl Çevre ve Şehircilik müdürlüğüne sunmanız gereklidir(İlgili Yönetmelik Madde-9).Yanlız bunu Hazine yada tapulu araziler için yapıyorsun.Orman arazileri Rehabilitasyona tabi.

Ekli dosyalar

• Doğaya yeniden kazandırma formu 2014 word.docx
    15.9 KB · Görüntüleme: 58
merhaba realastala,

bizim hazine arazisi bir ocağımız için yıllık izleme planı sunduk ama bu ekteki rapor şeklinde değil Word dosyasına yazılı olarak bir sıkıntı oluşturur mu sizce? bir de bu rapor yeni eklenmedi değil mi?

@shalic
Bu sene il müdürlüğünden ek-3 ile ilgili bir yazı gelmediyse eski format da bir sorun olacağını sanmıyorum.Önümüzdeki sene aklınızda bulunur,bu format.

@realastala

çed yada ptd dosyasının ekinde doğaya yeniden kazandırma planı yapılıp ek olarak koyulduysa gerekmiyor diye biliyorum

genelge ektedir

Ekli dosyalar

• maden atiklari genelgesi 2010-13(2).pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 27
@Bilal Efe Aydın

Tamamda bu maden atıkları ile ilgili bir rapor.Biz ocaklarla ilgili yapılan mevcut işletme alanı,işletme koordinatları,üretim vb bilgileri içeren bir rapor.Önceki üsttede yazdığım gibi eğer hiç yapmadıysanız, il müdürlüğünden böyle bir yazı gelmediyse yapıp yapmamak size kalmışhttp://i.hizliresim.com/n5B19V.jpg

@Bilal Efe Aydın

Planı ÇEd veya PTD de sunmak gerekiyor, bu ocak ayında yapılması gereken bu raporun izlemesi. sanırım sizin dediğiniz şu;

doğaya yeniden kazandırma planı 2010 yılı gibi çıkmıştı, dolayısıyla ÇED belgesini bundan önce alan firmalarda bu plan ek olarak bulunmadığı için sonradan yapıp yollamaları istenmiş, fakat zaten ÇED belgesine koymuş olanlar için gerek yok denmiş. ama izleme planı her sene rutin onda bir değişiklik yok.

@realastala merhaba bu resmi yazının ek 3ündeki formatı paylaşabilir misiniz? biz her sene ocak ayında hazine arazisinde var olan ruhsat için 3 paragraflık bir yazı yazıp gönderiyoruz, bu güne kadar da ne yazı geldi ne cevap. bunun formatının olduğunu bilmiyordum. paylaşırsanız çok sevinirim.

çok özür dilerim yukarıda zaten paylaşmışsınız bu format hala geçerlidir sanırım. teşekkür ederim.