Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesafeye bağlı olarak dB(A) hesabı

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

1. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba mesafeye bağlı olarak ses seviyesini bulmamızı sağlayacak bir formul varmı acaba? kaynakla alıcı arasındakı mesafe biliniyor. ve kaynagın 7 metrede ki ses seviyesi dB(A) olarak biliniyor ben 10 metre ve 15 metre mesafedeki sesi dBA olarak hesaplayabileceğim bir formül var diye hatırlıyorum öğrencilik yıllarımdan , logaritmik bir şeydi sanırım.

2. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

bilen yada hatırlayan yokmu ya :(

3. Ananda

Ananda CMNet Üyesi

ekteki excel dosyası işine yarar türden mi acaba?

Ekli Dosyalar:

4. aesivaci

aesivaci CMNet Üyesi

10 metredeki teorik değer =(7 metredeki ölçülen değer)+20 log(7/10)

5. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

soyle bişi yapmıstım zamanında bende :D

Ekli Dosyalar:

sessizseda44 ve kalitek bunu beğendi.
  6. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

mesafeye bağlı gurultu hesaplaması :)

Ekli Dosyalar:

sessizseda44 ve Fatih Çoban bunu beğendi.
Mesafeye bağlı olarak dB(A) hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bir birlik olarak hareket etme

Merhaba arkadaşlar, Sizlerle bir düşüncemi paylaşmak üzere bu konuyu açıyorum. Oldukça uzun zamandır internet kullanan birisiyim. İnternet üzerinde bir çok forum, portal vb gördüğümü söyleyebilirim. Aynı zamanda Çevre Mühendisiyim ve buradan haberim olmadan önce bir çoğumuzun bildiği diğer forumda üyeydim/üyeyim. Arkadaşlar forumlarda hepimizin bildiği gibi bilgi paylaşımı ve...
  2. mazgallara bağlı yağ tutucu

Tesisten kaynaklı yağların alıcı ortama verilmeden mazgal etrafına yağ tutucu yaptırmak mümkün olurmu?Bilgisi olan paylaşabilir mi?
  3. İki farklı şirkette ÇG olarak çalışmak

Arkadaşlar benim sorum bir firmada full tıme calısyorsun ama vergi numarası farklı lakin yetkili kişiler aynı olan başka bir firmada çevre görevlisi olarak çalışabilirmisin..
  4. Çevre görevlisi olarak ilk işim

Selam arkadaşlar Benden önce bir Çevre Görevlisi ile çalışıyolarmış henüz kendisiyle tanışmadım, herhangi bir evrak falanda bulamadım. Emisyon, tehlikeli atık, atuksu falan, emisyon ölçümleri yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Başka neler yapmam gerekiyor.
  5. Devlete bağlı çalışan çevre uzmanı

Arkadaşlar bizim mesleğin biraz daha saygın hale gelmesi devlet kontrolünde denetim gerçekleştirsek olabilecek sanırım. Bunun için öncelikle şu yeni yönetmelik saçmalığını çözmeliyiz tabi ama. Aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim. Fikrimi çürütecek, destekleyecek, geliştirebilecek birileri var mı ve neler yapabiliriz merak ediyorum. Çevre görevlisi olarak çalışacak pozisyondaki Çevre...