Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Meslek odalarının yönetimi bakanlıklara geçiyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

1. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Bu ülkedeki kamu yararını gözeten en güçlü kurumu siyasal denetim altına almaya başladı. TMMOB'ye bağlı odalar birer birer Bakanlıklara bağlanıyor. Artık rezidanslar, oteller, AVMler, köprüler, HESler, Nükleer Santraller kim istiyorsa oraya kurulsun fizibilite için para sahibi olmak yeter olacak.

Daha baştan TMMOB zaten siyasi konulara çok giriyor diyebilecek kişiler için şunu söylemek isterim, sorun bu hükümet ile ilgili bir sorun değildir, sorun asli görevi kamu yararını gözeterek mesleğin gelişimini sağlamak olan odaların bundan sonra kim başa gelirse onun dediğini yapmak zorunda bırakılacak olmasıdır. Her nekadar görmek istemesek de veya yeterli bulmasak da Çevre Görevlisi kavramına koordine olarak tek karşı çıkan kurum ÇMO idi, üniversiteler ki diplomalarımızı veren kuruluşlardır, bu konuda hiçbir girişimde bulunmadı.

http://www.sechaber.com/tmmob-hukumete-baglaniyor/

Meslek odalarının yönetimi bakanlıklara geçiyor konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

Bu bölümde iş kazaları ve meslek hastalıkları hakkında bilgi paylaşımı ve tartışmalar yapılır.
  2. Türkiye 'temiz motorin'e Nisan'da geçiyor

Yüksek kükürtlü motorin veya kırsal motorin olarak bilinen 1000 PPM motorinin 1 Nisan 2011 tarihi itibariyle bayilerde satışının durması, özellikle temiz çevre için büyük katkı sağlayacak. Türkiye'de 1 Ocak 2011 tarihi itibariyle rafineriden kırsal motorin satışı ve bununla ilgili ithalatlar durdu. Kırsal motorin satışı 15 Şubat'tan itibaren dağıtım şirketleri tarafından satılmayacak, 1...
  3. Zor meslek

okuldan mezun olduğumdan beri (2010) askerlikten sonra bugünle birlikte toplamda 2 aylık iş tecrübem oldu. geçen şu günlerde meslekle ilgili o kadar çok terim öğrendim ki (tat, gdt, yetkilendirilmiş kuruluş, izinler, lisanslar, bakanlık, il müdürlüğü ,gfb, belgelendirme, piyasaya sürenler, ayp, sayamadığım bir ton başlık) kafam allak bullak. böyle olması olağan diyenleriniz olacaktır.ama ne...
  4. Çevre mühendisliği gereksiz meslek mi?

Arkadaşlar çevre mühendisliğini gereksiz görenlere ne cevap veriyorsunuz sinirlerim bozuldu ya. Fabrikada herkesin işi çok herkes önemli çevre müh. işi önemli değil. Eminim sizlerde karşılaşıyorsunuz bu durumla, yardım bekliyorum. (Yeni konu nereden açılıyor bulamadım.)
  5. Sgk meslek bilgisi

Arkadaşlar mrb, 2007 yılından bugüne bir geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum. Forumda okuduğum yazılara istinaden SGK da ünvanım ne gözüküyor diye muhasebecimiz in yanına gittim. Baktığımızda uçak gövde bakım uzmanı olarak çalıştığım gözüküyordu :) Neden böyle dediğimde senin işe girdiğin yıllarda SGK da meslek girişi seçeneğinin olmadığını söyledi. Sonraki yıllarda Düzenlemelere göre sistem...