• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mesleki seçmeli ders ? toks.- topoğ-org.kim-

Yunus Altun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ögrenci
İyi günler abiler ablalar---
İyimser düşünen ve mükemmel bir Çevre müh. olmaya çalışan 2. sınıf bir insanevladı olaraktan seçmeli ders konusunda bilginize başvurmak istiyorum.
---
1)Çevre Toksikolojisi
2)Topoğrafya
3)olasılık ve istatistik
4)Çevre müh. için organik kimya

Kariyer planlarına göre seçmem gereken dersler değiştiğini göz önüne alırsak,
Hangi ders daha faydalı olur ? :):):kötü:

(Umarım konu yanlış yere açmamışımdır. :acpsnr:)

Yunus Merhabalar, ben 2 harici hepsini alan bir vatandaş olarak. "Toksikoloji" yi almanı öneririm.

Endüstri de ve çevre de bulunan toksik maddeleri ve bu toksik maddelerin çevre ve insan sağlığı üzerine etkisi göreceğini umuyorum. Yani biz de öyleydi :)

Başarılar :harika:

Ya çok ilginç, şimdi hepimiz farklı yönlendirdik Yunus'u :)
Buradan sanırım ilgi ve merak kavramı sonuç olarak çıkıyor.

Çevre teknolojilerini neden yazdım diğerleri bana branş dışı geldi ve yeni teknolojileri öğrenmen farklı endüstrilerde farklı teknolojiler kullanılıyor arıtmalar veya endüstriler için bu yüzden çevre teknolojisi :)

çevre müh için organik kimya namı diğer environmental organic chemistry benim gibi kimyayı pek sevmeyen birini bile mest etmiş bir derstir diyebilirim. Daha çok ileri çevre mühendisliği konularını içerir. PCB's, dioksin, PCDD, dioksin like PCB gibi kirleticiler hakkında bilgi içerir ve bunlar az bilinen konulardır gözlemlediğim kadarıyla.

hoca faktörünü de göz önüne almalısın. En işe yaramaz gördüğün dersi çok iyi hoca anlatıyorsa çok daha fazla şey öğrenirsin

Demekki boşuna verilmemiş 4 derste ayrı yerlerde herkes farklı şeyler söylüyo:kötü::kötü: .hepside alınabilir dersler şaşırtıcı :eek: