• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Meslekte olmazsa olmaz programlar

Hande Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MWH Global
Herkese merhaba,
Çevre mühendislerinin bilmesi gereken bilgisayar destekli programlar özellikle SPSS hakkında bilgisi olan var mı?
SPSS seneye bizim için açılacak çok gerekli ve bir o kadar da önemli olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum, yorumu sizlere bırakıyorum.
Sona bir adım kala eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum.Fikir tecrübe ve önerilerinize fazlasıyla ihtiyacım var.
Vakit ayırıp paylaşımdan olanlara şimdiden çok teşekkürler.

Ben o kadar bizle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Biraz araştırmistim bize çok faydası olacak bi özelliğini bulamadım.

Hocalar o kadar çok övdü ki amaç dersi aldırmak mı yoksa gerçekten işimize yarayacak olması mı bu ikilemde kaldığım için sizlere danışıyorum.Çok teşekkür ederim cevabınıza

@İpekszksn

kesinlikle katılıyorum Autocad bilinmeli,el hızlandırılmalı. okul bittiğinde işe başlamak için direk bir adım atacaksanız autocadi eğitim hayatınız sırasında öğrenmelisiniz.Ara arada pratikler yapmalısınız.

Herkese çok teşekkür ederim Autocad biliyorum daha çok geliştireyim kendimi :) sevgiler

@anakinskywalker
Program ne üzerine ne işe yarıyor biraz bilgi verir misiniz?

Hakkınız var fakat şuan meslekte olan insanlar hangi programları aktif olarak kullanıyor hangilerini bilmem beni bir adım daha öteye taşır bunun cevabını arıyorum, tesekkür ederim :)

@Özlem Kocaman
Bu dersi almalımıyım sizce illa ki al öğren dermisiniz çünkü bende yüksek düşünüyorum şimdi bir acaba oldu kafamda

Hava kirliliği çalışmayı hiç düşünmüyorum hatta şuan yer aldığım projeden istifa edeceğim.Güzel bir alan fakat akademik anlamda ilerlemek isteyen arkadaşlara daha uygun sektörde kendime çok yer bulamam hava üzerine çalışırsam :/
Herkese çok çok teskekür ederim büyük bir kararsızlıktan döndüm
Sevgiler :)

özel sektörde yüksek lisansın hiç bir önemi yok havaymış suymuş hangisi olursa olsun deneyimine bakıyorlar. okuldaki tezin projenin bir önemi yok o yüzden özel de çalısacaksan yüksek yapmaya da gerek yok bence sonra istersen yaparsın bence deneyim kazanmaya bak.

Özlem abla,
Cok dogru söylüyorsun fakat her iş veren en az 2 yıl iş tecrübesi istiyor e hepimiz yeni mezunuz biz nerde tecrübe kazanalım :)
Yüksek çok istiyorum enerji sistemleri üzerine yapmak planım.Aynı zamanda iş bulursam dediklerine katılıyorum.

@Hande Öztürk
bence geri dönüşüm fabrikasında çalış derim çünkü geri dönüşüm zevkli iştir. dersen ki ben arıtmada yapmak istiyorum oda olur tercih sana kalmış. diğer meslektaşlarımın dediği gibi autocad öğren derim. Birde yüksek lisans yapmayı düşünüyormuşsun. inşaat mühendisliğinden yap derim veya çevre mühendisliğinde bioremediasyon üzerine yap derim.

Yüksek lisans için yurt dışına gitmeyeceksen kesinlikle bir yandan da iş bul derim. Çünkü deneyim gerçekten önce geliyor.
Ben derslerle iş hayatını yürüttüm, az kaldı 2 hafta sonra yüksek lisans derslerim bitiyor ve sadece tezim kalıyor. Nasıl mutluyum, nasıll:huhuu::huhuu: