Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesul müdürlük

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında mcelik tarafından paylaşıldı.

 1. mcelik

  mcelik CMNet Üyesi

  Selam arkadaşlar ! Bugün bana bİr İş teklifi geldİ ama İŞİn tanimi konusunda soru İŞaretleri var kafamda. Kisaca paylaŞmak İstİyorum. Konu hakkinda bİlgİ sahİbİ olan arkadaŞlarin yorumlari benİm İÇİn Önemlİ.

  Bİr taki fabrİkasinin ÇikartiĞi kİmyasal atiklarin siniflandirilip atik cİnsİ-bertaraf metodu vs. Gİbİ hususlarin raporlanip İlgİlİ mercİlere bİldİrİlmesİ.bu İŞİ yapacak olan Çevre mÜhendİsİ bİr ayda 4 kez fab. Gelİp rapor alirmiŞ. Ve bİr Çevre mÜhendİsİ en fazla yedİ İŞletmeye bÖyle hİzmet verebİlİrmİŞ.

  Kabaca İŞ bu. Benim bazi Çekİncelerİm var. Acaba bu İŞletme dİplomamizi bİnevİ kİralamiŞ mi oluyor? İŞİ bİlenler detayli bİlgİ yazarlarsa sevİnİrİm... Çevre mÜhendİsİ olmak yeterlİ oluyor mu?
   
 2. Gurleyen

  Gurleyen CMNet Üyesi

  slm mamiçelik,

  yukarıda yazdığın tanımda bir çevre mühendisi yok, en azından ben bilmiyorum. yakın tanımda GSM sorumlu müdürlüğü var ama o sorumlu müdüründe çalışma şekli çok farklı.

  senden ricam yukarıda yazdığın mış lı muş lu konuyu netleştirmen. kim sana mış muş dedi ise ona bir sor hangi idare hangi yönetmelik kapsamında bu çalışmayı senden istiyor. bu önemli. sen bana hangi yönetmelik kapsamında istendiğini söylersen ben sana kaç gün çalışman gerektiğini ne işler yapman gerektiğini hatta kaç lira para istemen gerektiğini açıkca yazarım.

  acizane mamiçelik nezdinde herkese,

  1. kendinizi ucuza kullandırtmayın (kommensal ilişkilerde kullanma ve bedel vardır bu dengeli olmalı)
  2. ne iş yapacağınızı iyi öğrenin (sorumluluğunuzu bilin daha sonra başınız ağrımasın)
  3. diplomanızın değerini bilin (3 yıl sonra mumla arıcaklar bizi :) )

  saygılarımla
  ramazan gürleyen
   
 3. mcelik

  mcelik CMNet Üyesi

  Ramazan bey Çok saĞolun samİmİ yaziniz İÇİn bende yarin kismetse İŞİn tanimi tam ÖĞrenİp netleŞtİreceĞİm. O zman daha saĞlikli bİr karar verebİlİrİm. Sİzİnde fİkİrlerİnİzİ alirim İstİŞare gİbİ daha gÜzel olur. Çok tŞk ederİm ...
   
Mesul müdürlük konusuna benzer içeriklerimiz
 1. LPG Sorumlu Müdürlük

  Odalar EPDK’yı adres gösterdi Ankara’daki ruhsatsız LPG istasyonları tehlike saçmaya devam ederken, meslek odaları EPDK’yı adres gösterdi. ANKARA Hürriyet’in gündeme getirdiği ruhsatsız LPG istasyonlarıyla ilgili meslek odaları sert konuştu. Adres olarak EPDK’yı gösteren meslek odaları, EPDK’nın Hürriyet’in haberini suç duyurusu kabul ederek bir an önce harekete geçmesini istedi....
 2. Sorumlu müdürlük

  yardım lpg sorumlu müd.ile ilgili...sorumlu müdürlüğünü yapmış olduğum firmalar ssk siğortamı yapmadıkları zaman nereye ve ne şekilde başvuru yapmalıyız....teşekkür ederim
 3. Sorumlu müdürlük

  ArkadaŞlar merhaba ben atik yaĞ gerİ dÖnÜŞÜm fİrmasinda ÇaliŞiyorum. Fİrmamiz lİsans aŞamasinda fabrİkaya sorumlu mÜdÜr almak zorunda ve burda ÇaliŞan tek mÜhendİs ben olduĞum İÇİn bu konuda pek bİr bİlgİm yok...sorumlu mÜdÜrlÜk hakkinda bİlgİsİ olan varsa paylaŞabİlİr mİ??
 4. Çevre Mühendislerine Mesul Müdürlük Hakkı

  21 Mayıs 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile çevre mühendislerine de bu alanda mesul müdürlük yapma hakkı verildi. 27Ocak 2005 Tarihinde yayınlanan Yönetmelikte Çevre Sağlığı Bölümü önlisans diplomasına sahip olanlara bu hak tanındığı halde çevre mühendisleri...
 5. Sorumlu müdürlük

  Arkadaşlar bölümümüz hangi alanlarda mesul müdürlük yapabilir? Her yerde ilanlar görüyorum ama genelde kimya ve eczacılık mezunu arıyorlar.Benim yabancı olduğum bir konu, yardımlarınızı bekliyorum.