Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

metal, demir ve demir dışı hurda alınacak izinler ve izlenecek yol nedir?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ece Altıntaş tarafından paylaşıldı.

1. Ece Altıntaş

Ece Altıntaş CMNet Üyesi

Atık yönetimi genel esasları yönetmeliğinde bu maddelere giren bir tesis için alınacak izin ve lisanslar nelerdir?

12 METALLERİN VE PLASTİKLERİN FİZİKİ VE MEKANİK YÜZEY İŞLEMLERİNDEN VE ŞEKİLLENDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN ATIKLAR
    12 01 Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar
    12 01 01 Demir metal çapakları ve talaşları
    12 01 02 Demir metal toz ve parçacıklar
    12 01 03 Demir dışı metal çapakları ve talaşları
    12 01 04 Demir dışı metal toz ve parçacıklar

17 04 Metaller (Alaşımları Dahil)
    17 04 01 Bakır, bronz, pirinç
    17 04 02 Alüminyum
    17 04 03 Kurşun
    17 04 04 Çinko
    17 04 05 Demir ve çelik
    17 04 06 Kalay

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Cevap: metal , demir ve demir dışı hurda alınacak izinler ve izlenecek yol nedir?

Bazi tehlİkesİz atiklarin gerİ kazanimi teblİĞİne bİ gÖz atarsaniz fİkİr sahİbİ olabİlİrsİnİz sanirim.

3. Ece Altıntaş

Ece Altıntaş CMNet Üyesi

Cevap: metal , demir ve demir dışı hurda alınacak izinler ve izlenecek yol nedir?

o tebliği ve atık yönetimi genel esasları yönetmeliğini okudum ama istenecek belgeler ne tam olarak onu çözemedim :)

4. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

TEBLİĞ YENİ BAZI MADDELERİDE DAHA YÜRÜRLÜKTE DEĞİL :s METAL-HURDA TOPLAMA AYIRMA ve GERİ KAZANIM LİSANSLARI ALINMASI GEREKİYOR BİLDİĞİM KADARIYLA BUNLARI ALIRKENDE ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR YÖNETMELİĞİNE GÖRE HAREKET ETMENİZ GEREKİO..TEBLİĞDE BU ATIKLARI TOPLAMA VE GERİ KAZANIM TESİSLERİNDE GEREKEN SARTLAR BELİRTİLMEKTE.
    LİSANS VE İZİN BASVURUSUNDA DA UYGUNLUK YAZINIZ OLMASI LAZIM.DİĞER BELGELER SE SABİT.

5. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Aslinda Önce bu maddelere gİren bİ tesİs derken neyİ kasteddİĞİnİzİ sormak en mantiklisi olcak :) bu maddelerİ Üreten bİ tesİsİ mİ yoksa toplayanmi, yoksa gerİ kazanan mi.??

6. Ece Altıntaş

Ece Altıntaş CMNet Üyesi

geri dönüşümcü değil... işlemiyor... topluyor :)

7. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Tamm toplama lİsansi alinmasi lazim o zamn..e-zİn yÖnetmelİĞİnde geÇİcİ ÇaliŞma İznİ almak İÇİn gereken evraklari bİ araŞtirin hangİlerİ var hangİlerİ yok..uygunluk yazisi İÇİn baŞvuru yapacaksiniz toplama tesİsİnde hangİ Şartlar aranio onlara bİ bakin..bunlar da teblİĞ de mevcut..İzİnler konusundada uygunluk dİlekÇenİzİ yazdiĞinizda sİze bİlgİ verİrler.kİ emİsyon ve deŞarj hakkinda en azindan muafİyet yaziniz olmasi lazim.

8. snnklnc

snnklnc CMNet Üyesi

Şu an BAsvurunun neresındesın Yapman gereken ıslemlerın neresındesın..??

9. Ece Altıntaş

Ece Altıntaş CMNet Üyesi

Firmayı yeni aldık ve daha başlamadım... firma metal, demir ve demir dışı hurda toplama parçalayıp paketleme yapıyor... geri dönüşüm veya işleme yapmıyor...

10. gzmk

gzmk Misafir

arkadaşlar ben tesis için gerekli şartları buldum fakat tesis için istenen belgeler konusunda sıkıntım var. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

11. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Çevre Kanunca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik EK-3b de bulabilirsiniz.

12. gzmk

gzmk Misafir

çok teşekkür ederim

metal, demir ve demir dışı hurda alınacak izinler ve izlenecek yol nedir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Demir - Çelik Endüstrisi

Demir - Çelik Endüstrisine genel bir bilgi sahibi olunması amacıyla hazırlanmış bir sunum.. Demir çelik çeşitleri, Türkiye ve Dünyadaki durumum, üretim ve diğer aşamalar sunumda mevcuttur.
  2. Demir sülfat

Merhaba arkadaşlar, Biyolojik bir arıtma tesisinin yoğunlaştırma havuzuna bir süre demir sülfat takviyesi yapamazsam nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim?Şu an pompa arızalı ve havuza kendim ilave etsem bir sonuç alırmıyım?
  3. Gürültü yönetmeliği dışındaki çalışma saatleri ve alınacak izinler

Arkadaşlar merhabalar, Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ve diğer yönetmelikler kapsamında belirtilen yönetmelikler dışındaki saatler dışında çalışma planlanması durumunda nerelerden izin alınacak ve alınan izinler nereye bildirilecek bilgisi olan varsa acil yardımcı olabilir mi?
  4. Hurda metal birim fiyatları ortalama nedir?

Merhaba; Şantiye sahamızda oluşan bir dolu metal hurdası var. Şimdi şantiye şefi bunları satalım artık dedi. hatta şu anda bir firma ile görüştüğünü söyledi. Bu hurda metalleri alan firmadan ne gibi belgeler talep etmem gerekli? Eğer firmanın herhangi bir lisansı yok ise ne gibi sorunlar olur? ayrıca ton başına ortalama birim fiyatlar hakkında fikri olan var mı?