Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metal işletmelerinden çıkan atık suyun ayrılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Dokümana ekten ulaşabilirsiniz...

Ekli Dosyalar:

Metal işletmelerinden çıkan atık suyun ayrılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  2. Kırıcılardan çıkan değerli metal karışımları ve plastik granül ihracatına ilişkin

Herkese Mehaba, Ülkemizde mevzuat gereği ihracat konusunda Atık yönetimi biriminden tehlikeli atık ihracatı başlığı altında izin alınıp gerikazanım amacıyla ihracat yapılmaktadır.Merak ettiğim bir durum var Tehlikesiz atıkların ( metal ve elektronik atıkların kırılması socunu oluşan değerli metal içeriği olan malzeme ve granül plastik) ihracatı için çevre bakanlığının uyguladığı bir...
  3. Ters osmoz sisteminden çıkan atık reçine

Merhaba, Ters osmoz sisteminden çıkan atık reçineyi daha önce bertarafa göndermiş olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, hangi kod ile gönderilebilir ve bildiğiniz bir tesis var mıdır? Teşekkürler.
  4. Endüstriyel arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümü

Endüstriyel Arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümünü planlamaktayım çıkış suyna bir arıtma sistemi daha takmak istiyorum arıtmadan çıkan suda sülfat miktarını düşürmek için ne yapabilirim yardımcı olabilecek varmı ? Teşekkürler
  5. Atık yağların sudan ayrılması

Merhaba, Bizim firmamızda prosesten çıkan atık yağlarımızın içinde %80 oranında su var ve biz bu suyu yağdan arındırıp olabildiğince susuz hale getirmek istiyoruz. Bu konuda yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.