Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metal kaplama (galvanoteknik) endüstrisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Hakan Kala tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Kala

Hakan Kala CMNet Üyesi

metal kaplama endüstrisinin atıksu parametrelerinin (max, min, ortalama) değerleri lazım. yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliğinde hangi tabloya giriyorsa bahsi geçen metal kaplama firması oradan bakabilirsiniz.Hangi tabloya girdiğini söylerseniz yardımcı da olabilirim.

3. Hakan Kala

Hakan Kala CMNet Üyesi

Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği 2004
    Tablo 15.3: Sektör: Metal Sanayii (Galvanizleme)

Fakat bana lazım olan kategorizasyon için parametrelerin konsantrasyonlarının Türkiye'deki arıtılmadan önceki aralıkları ve ortalama değerleri lazım.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Arşivime baktım ama bulamadım. Endüstriyel kirlilik kitabı temin edin bir tane içinde istediğiniz herşey yazıyordur..

Metal kaplama (galvanoteknik) endüstrisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Metal kaplama endüstrisi atıksularının arıtımı projesi

Merhabalar.Çevre Müh. 4. sınıf öğrencisiyim.Metal kaplama endüstrisi atıksuları için arıtma tesisi tasarımı üzerine bitirme projesi çalışıyorum.Kaynak, proje veya yol gösterirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar.
  2. Elektrolizle kaplama kapsam dışı dosyası

Arkadaşlar elektrolize kaplama yapan bir tesis için kapsam dışı raporu hazırlayacağım. Kapsam dışı dosyalar 2-3 evraktan oluşabileceği gibi 15-20 sayfalık daha detaylı bir sunumda olabiliyor, benim ricam daha önceden bu tarz bir dosya hazırlayan arkadaş varsa ve paylaşmak isterse sevinirim.
  3. Metal kaplama durulama sularının elektrokimyasal arıtımı

Nikel ve siyanür içeren Metal kaplama durulama sularının elektrokimyasal arıtımı ile ilgili bir yüksek lisans tezi.
  4. Sıcak galvanis kaplama

arkadaşlar sıcak galvanis kaplama tesisi için proje tanıtım dosyası hazırlamam gerekıyorda bunla ılgılı elınde ornek olan varsa bnmle paylaşa bılır mı acaba şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..