Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metale şekil veren firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhabA

Belirli kalınlıktaki saçın kesilmesi sonucu metal şekil vererek, araba kapı çerçeveleri üreten firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar ÇKAGİLHY hangi maddesine girer,

plastik boru imalatı yapan firmalar Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).* girebileceğini düşünüyorum.

sizce hangi maddesine girmektedir.

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Erkan Bey,

Prosesiniz önemli, metale şekil verirken kullandığınız yöntem ve plastik boru imalatı yöntemi yönetmelik maddelerini netleştirir? ayrıca yakma kazanınız varsa ısıl güçten de girebilirsiniz.

mesela metale şekil verip boyama yapıyorsanız boyadan önce yüzey işleminiz varsa, bu işlem tanklarının hacmine göre aşağıdaki maddeye girebilir.
    Madde 3.13 İşleme tanklarının hacminin 30 m³’den az olduğu, elektrolitik veya kimyasal bir proses kullanılarak metal ve plastik maddelerin yüzey işlemesinin yapıldığı tesisler.*
    3.16 Metallerin asit veya baz ile işlem gördüğü tesisler.*

Kullandığınız kimyasallara göre yüzey kaplama endüstrisi maddelerine girebilir.
    kullandıgınız yakıt ve ısıl gücüne göreEnerji sektörü 1.2. maddesinin alt kısımlarında birisine girebilir de girmeyebilir de...

sonra yumuşatma sistemi, ters osmoz vs varsa burdan girebilir.
    10.12 Endüstriyel nitelikli diğer atık sular (sulu baca gazı arıtım sistemi kullanan tesisler, tutkal ve zamk üretim tesisleri, benzin istasyonları, içmesuyu filtrelerinin geri yıkama suları, su yumuşatma, demineralizasyon, rejenerasyon, aktif karbon, yıkama tesisleri, soğutma suyu ve benzeri tesisleri).*

anlayacagınız tesisi görmek tanımak ona göre yorum yapmak gerekir.

saygılar...

3. Mehmet Gülener

Mehmet Gülener CMNet Üyesi

Merhaba, ilgileneceğinizi düşündüğümüz yeni nesil su arıtma mediaları ilgili bilgilendirme yapmak istedim.
    Tuzsuz Su Yumuşatma ile işletme maliyetlerinde %40 tasarruf edin.

Metale şekil veren firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. poli karbon geri dönüşümü yapan firmalar??acill

arkadaşlar polikarbon geri dönüşümü yapan firma biliyor musunuz acil lazım bana.yardımcı olur musunuz?
  2. doğal gaz dağıtımı yapan firmalar

doğal gaz dağıtımı yapan firmalar çevre mühendisi çalıştırmak zorunda mı ? doğal gaz dağıtımı yapan firmalar çevre mühendisi çalıştırmak zorunda mı ?
  3. Eksantrik ve hidrolik pres imalatı yapan firmalar

Eksantrik ve hidrolik pres imalatı yapan bir firma için ÇED raporu hazırlayacağız.ÇED yönetmeliğine göre bu tesis EK-II Sanayi Tesislerine mi tabidir? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
  4. Tehlikeli atıkları alan lisanslı firmalar/geri kazanımını yapan firmalar

arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi tehlikeli atıkları alan lisanslı firmaların listesini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
  5. Çamur susuzlaştırması yapan firmalar

Merhaba arkadaşlar, İstanbul ve çevresinde çamur susuzlaştırabilecek tesisiler arıyorum. Bir kaç firma bulduk fakat çamurumuz az olduğu için kabul etmediler. Yaklaşık 2 vidanjör kadar çamurumuzu susuzlaştırıp, çamurumuzu geri alabileceğimiz bir şirket arıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.