• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza için Turkcell i hızlandırabilir miyiz ?

Orhan Kaan Türk

Kayıtlı Kullanıcı
Bir mobil imza çıkaracaklar 2 haftadır bekliyordum, 2 hafta sonra aradılar aktivasyon için o sırada da tam eğitim sınavındaydım telefonun sesi kısıktı açamadım, daha sonra Turkcell bana mesaj gönderdmiş mobil imza başvurunuz iptal edilmiştir tekrar başvurmak istiyorsanız ''ara'' yazıp ''....'' ya yollayın diye , yolladım , başvurunuz alınmıştır size dönücez mesajı geldi 1 haftadır yine yok , müşteri hizmetlerini aradım mesajla başvuruda dönüş 3 ayı buluyor siz gidin yeniden bankadan ön başvuru sonra da turkcell ekstralardan ana başvuruyu yapın dedi . Çıldıracağım çok acele belge de lazım ne yapacağım bilemiyorum bu yollardan geçen meslektaşım illaki vardır yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Ben de epey bi uğraşmıştım ama turkcellin kendi sayfasındaki şikayet mail box ına yazdım ve ertesi günü aradılar. Tabi daha öncesinde görüştüğüm müşteri hizmetlerindeki temsilcilerine yaptığım hakaretleri saymıyorum bile :) Ama dalga geçer gibi hareketleri vardı resmen...

arkadaşlar direk internetten ön başvurunuzu yapın ve turkcell/avea bayisine gidip sözleşmenizi doldurun. bu durumda 2 haftayı bulmadan mobil imzanızı alabilisiniz. (ön başvuruyu netten yapanların ki 5 iş günü içerisinde çıkıyor)
boş yere bayilere gidip zaman ve sabır harcamayın.
ayrıca turkcell in mobil imza için faturasız hatlardan aylık 5 tl yükleme talep ederken avea faturalı hatlara 5tl ilave ediyor. ben çevre görevlisi belgemi şu anda kullanmadığım için. 3 ayda bir sadece bu iş için aldığım faturasız turkcellime 5-10 tl yükleme yapıyorum ve kimse de neden ayda 5 tl yüklemiyorsun diyip mobil imzamı kesmiyor. boşu boşuna her ay 5 tl vermenize gerek yok bence (tabi faturalı değilseniz)

Arkadaşlar bugün nihayet arandım.Dün geceden beri iki mesaj daha gönderdim Turkcell'e.Bugün için aranmazsam onları Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayet edeceğimi söyledim.Sizde aynısını yapın.Hemen arıyorlar.Yaptığım telefon görüşmelerinin haddi hesabı yok.Bir sürü mesaj attım hiç aramamışlardı.Ne zamanki Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayet ederim dedim o zaman hemen arandım.Aktivasyonum az önce yapıldı sizlerle paylaşayım istedim.

Hayırlı olsun Sevde hanım. Arkadaşlar 16 martta başvurdum bir kere arandım o anda da açamadım ondan sonra ne yaptıysam aranmadım artık bıraktım peşini çünkü sinir katsayım yükseliyor mobil imza adını bile duymak istemiyorum psikolojim bozuldu :S Bir hafta daha beklerim sonra e-imza alır yoluma bakarım bunlarla hiç uğraşamıycam .

Teşekkür ederim Orhan Bey.Arkadaşlar bunlar malesef güzellikle laf anlatmaktan anlamıyorlar.Cidden kaç kere aradım hatırlamıyorum.Sürekli talebiniz acile alındı deniliyor en uygun çözümle size geri döneceğiz diye mesaj geliyordu.Bağırmaktanda anlamıyorlar.Boşuna sinirlerinizi harap ettiğinizle kalıyorsunuz.Durumun aciliyetini kavrayamıyorlar.Hı hı tabi anlıyorum zor durum diyorlar sürekli.Evrak girişiniz yapılmakta deniliyor sürekli .Bir sürü mesaj attım sürekli mesajla dönüyorlar en uygun çözümle geri döneceğiz diyorlar.Bağırsanız bile umursamıyorlar.3 haftadır deli oldum resmen.En son iki mesajım çok sertti.Gerçi diğerleride gayet sertti ama dediğim gibi son iki mesajımda bugün saat 11.00'e kadar aranmazsam Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayette bulunacağımı bundan sonra dertlerini onlara anlatmaları gerektiğini söyledim.Rezaletinizi anlatağım dedim.Bir kurum 10 küsür telefon konuşmasını ve 15 acil mesajını dikkate almıyorsa Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayet edilmeyide göz önüne almıştır dedim.Daha bir sürü şey yazdım.11.00'e yakın evden e-devlet şifresi almak için çıktım çünkü artık aramazlar bende hakkımı bakanlıktan ararım diyordum.e-devlet şifresini aldım hatta gelirken kaymakamlık içindeki tüketici ile ilgili birime de uğradım ama onlar bu işle ilgilenirlerse 3 aydan önce cevap alamayacağımı söylediler.Eve geldim e devlet şifremi aktif ettim tam şikayet yazıyordumki arandım. Benim gibi çok uğraşan arkadaşlar birde bu yolu deneyin.İki üç kez bu şekilde mesaj atın.Anca dönüyorlar.Bende artık e imza alırım o şekil başvururum diyordum en son bu şekil şikayet ettim dönüyorlar.Zaten arama yaparsanız googleda bir sürü ceza yağdırmış bakanlık bunlara.Umarım herkesin işi en kısa sürede hallolur.Allah bütün arkadaşların yardımcısı olsun.Pes etmeyin arkadaşlar.

ya arkadaşlar turkcll oynattı beni resmen ya..bankaya gönderdi,banka bilgisi yok.turkcell müşteri hizmetlerini arayıp ön başvuru yaptırdım.noter onaylı imza sirküleri nekadar masraf çıkıyor? bi arkadaşım notere bankaya gitmeden mobil imza başvurusunu yapmış!bu nasıl oluyor?yardımm lütfennnn :( nasıl alacam ben bu mobil imzayı ya :((

kredi kartının olduğu bir bankanın internetsubesinde mobil imza basvurusu die bir tus var bas oraya turkcell bayinede git sözleşmeni doldur 2 günde falan arıyorlar ve açılıyor benimki 2 günde açıldı

İnteraktif bankacılıktan mobil imza başvurusu yapıyorsunuz daha sonra turkcell extraya gidip form dolduruyorsunuz. Turkcell sizi arayarak aktivasyon yapacak. İşlem bu kadar..

İnternet bankacılığından yapabilirsiniz. Ben yapı kredinin word card internet bankacılığından mobil imza başvurusu yaptım. bu şekilde yapınca noter kısmını atlamış oluyorsunuz. Sonra iletişim merkezlerinden birine gidip form dolduruyorsunuz. ben bunları yaptıktan sonra sık sık aradım acilen lazım gibilerinden devamlı sıkıştırdım bağırdım çağırdım. başvurudan en fazla 10 gün içinde mobil imza kullanıma açılmıştı :)

Mobil imzada ben çok çile çektim arkadaşlar. o yüzden on günü geçtiği an arayın müşteri temsilcisini direk çemkirin. Diğer gün büyük ihtimalle elinizde olur mobil imza:D ( Denenmiş ve onaylanmıştır:D)