• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Mustafa Şen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ergene Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar;
Mobil imzamı e-devlet, internet bankacılığı gibi sistemlerde kullanmama rağmen e-izin sisteminde kullanamıyorum. Mobil imzamda sıkıntı olsa diğer sistemlerde kullanamam. E-izin sisteminde sıkıntı olsa diğer arkadaşlar sistemde imzalarını kullanabiliyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan veya yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olurum.

Merhabalar bende şunu sorayım hazır konusu açılmışken, e-izin sisteminde veya bakanlık uygulamalarında e-imza mı mobil imza mı daha uygun sizce ?

Daha önce bu forumda bir konuda okumuştum bir arkadaş mobil imzada sıkıntı yaşamış, daha sonra e-imza alarak sorunu çözmüştü.

Merhaba Arkadaşlar,
Şu anda mobil imza hiç bir yerde çalışmıyor(bankalar,e-devlet, izin lisans sistemi) malesef ki bizde sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle biz ofiste e-imza kullanan arkadaşların üzerine firma atamasını yapıp onların üzerinden gerçekleştirdik çevre izn başvuru işlemlerimizi. Bakanlığın yaptığı resmi bir açıklama yok fakat herkesin e-imzaya geçmesi söz konusuymuş. Eğer yeni kullanmaya başlayacaksanız e-imza almanızı tavsiye ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat benim sorunum bugün veya bi kaç gündür yaşadığım bir sorun değil. Yaklaşık 2 aydır, danışmanlık firmasında çalışmaya başladığımdan beri kullanamıyorum. Diğer sistemlerde denedim ve kullanabildim. Ben de şuan kullanamadığım için başvurularımı dediğiniz şekilde diğer arkadaşlara atayarak yapıyorum.

Durum gerçekten sıkıntılıymış.. Ama kesinlikle elektronik imzayı tavsiye ediyorum. Bende başta çok düşünmüştüm, ki foruma da konu açmıştım..
Mobil imza kullanan yok yakınımda, o sebepten başkalarında da var mı bu sorun bilemiyorum :(

Bende aynı sorunu yaşıyorum mobil imzada.. Belgemde değişiklik yapmak istiyorum ama mobil imzayla onaylama kısmında hata veriyordu, konuyla ilgili olarak bakanlığa mail attım, yetkili bana bakanlığın mobil imza sağlayıcı firma ile anlaşması bittiğini ve sorunun bundan kaynaklı olduğunu söyledi yaklaşık 3 hafta önce görüşmüştüm. Sorun hala devam ediyor sanırsam ki dün tekrar mail atmama rağmen herhangi bir dönüş olmadı:(

bende ikiside kullanılıyor. e-imzanızı aldığınız yerden destek alın çünkü bilgisayarınız otomatik güncelleme yapıyorsa java ve diğer kullanılan programlar güncellenince kullanılamıyor. Bu mobil imzada da geçerli. Bence ikisinde de sorun olmuyor.

mobil imza bana külfet geliyor, yok efendim mesaj geldi hay allah gelmedi falan filan derken... elektronik imza rahat sanki :)

mobil imzadan şaşmam. yıllardır kullanıyorum. birkaç sıkıntı dışında problem yaşamadım. mobil imzanın en büyük avantajı bilgisayara bağlı kalmamanız. herkese tavsiye ederim.

Bilgisayarla alakalı bir durum değil Fatih Bey. Çünkü kendi bilgisayarımdan çalışma arkadaşımın telefonuna imza gönderdiğimde imzalanıyor. Sıkıntı o da değil yani.

@Mustafa Şen
Doğrudur Mustafa Bey fakat ben su an mobil imza onay kısmında sorun yaşıyorum ve çözümünü bulamadım. Bakanlıktaki yetkilinin vermiş olduğu cevap üzerine söyledim zaten.
mobil imza.png

bana da en son gelen cevap bu ben de sıkıntıyı mayıs ayından beri çekiyorum. arkadaşın dediği gibi diğer bütün sistemlerde banka vb mobil imzamı kullanabiliyorum. turkcell ile de görüştüm onlardan kaynaklanan bir problem olmadığını belirttiler. acaba yeni bir firma ile anlaşma ne zaman yapacaklar??

Anlıyorum Yeliz Hanım.Biz teknik sistem kısmın bakıyoruz burada o yüzden mevzuatsal bir sıkıntı yaşarmışınız bilmiyorum. Bunun için bakanlığın ilgili birimleriyle iletişime geçebilirsiniz yada dilekçe yazabilirsiniz. E-imzanız varsa kullanabilirsiniz.

Kimden: Yeliz CELİK
Gönderildi: 08 Temmuz 2014 Salı 17:21
Kime: Izinlisans
Konu: RE: İzin Lisans Sistem Hatası Hk.

İyi Günler,

Peki bu durumda bizler ne yapabiliriz? Firmamızda Çevre Görevlisi gözükmüyor

From: Izinlisans [mailto:izinlisans@csb.gov.tr]
Sent: Tuesday, July 08, 2014 4:58 PM
To: yelizcelik
Subject: YNT: İzin Lisans Sistem Hatası Hk.

İyi Günler,

Bakanlığın mobil imza sağlayan firma ile anlaşması bitmiş. Dolasıyla mobil imza hatalarında sorunu çözebilecek bir firma yok karşımızda maalesef.

Kimden: Yeliz CELİK
Gönderildi: 08 Temmuz 2014 Salı 16:53
Kime: Izinlisans
Konu: İzin Lisans Sistem Hatası Hk.

Merhaba;

Ek-2 kapsamında bulunan firmamıza kendimi çevre görevlisi olarak atamaya çalışıyorum.

SGK Giriş bildirgemi sisteme ekleyip imzala dediğimde telefonuma gelen işlemleri yapıyorum.

Daha sonra tekrar imzala ekranına beni yönlendiriyor.

Sorun bir kaç gündür aynı şekilde devam ediyor. Konuya ait fotoğraflar Ek’tedir.

Bilgilerinize sunar, yardımlarınızı rica ederim.