• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün mobil imza için kullandığım telefona mesaj geldi ve mesajda; 16 eylül'den sonra mobil imza işlemleriniz sona erecektir. Detaylı bilgi için 532'yi arayın diye. Bu sorunu yaşayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

" GSM aboneliğinizi etkileyen, borçtan geçici kapama veya TL bakiyesi yetersizliği nedeniyle TurkcellMobilİmza bedelinin tahsil edilememesi benzeri durumlarda Elektronik Sertifika’nız askıya alınmaktadır. Bu durumu giderdiğinizde, sistem otomatik olarak ilgili bedeli tahsis ettikten sonra, servisiniz kullanıma açılacaktır. Servisinizin ve sertifikanızın durumunuzu sorgulamak için Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz. "

@Mert Erdoğan
Peki telefon yanımda yok onu götürmeye gerek var mı?

@Serkan Çiçekay
kardeşim tl yüklemesi yapıyorum ve tl vardı içinde. Şimdi arayıp konuşacağım.

Ben bunu musteri hizmetlerine ve bir TİM e sordum ole bisiu yok diyolar bana hattiniz zaten 128k ise sorun olmaz diyolar. Degisim yapan varmi yinede emin olamadim

bana direk 532 den ulastilar. iletisim bilgisi alip ucretsiz olarak sim kartimi yenilediler. eski sim kartlarla artik mobil imza islemi yapilmayacak dediler. geldi, aktif ettiler sim karti. sonra da mobil imza aktivasyonu icin aradilar. islem tamam.

@Serkan Çiçekay
sanirim sim kart la calisan elektronik imza sistemlerinin hepsinde degisim olmus. yeni nesil sim kart die bi zimbirti cikmis onla alakali. 4g destekliyor falan.

@Sinem Malkoç
ben TİM e gitmedim. aradilar. kargoyla sim karti gonderdiler. 532 yi bir arayin belki gitmenize gerek kalmaz.

Arkadaşlar bende yaşadığım olayı şöyle anlatayım:
gelen mesajla birlikte şirketimizde 3 kişi gittik durumu anlattık arkadaşımdan yeni kart için 25 lira ücret talep ettiler. e mesajda TİM lerden ücretsiz değişim yapabilirsiniz yazıyor nasıl yani dedik. orada giriş yaptığında ekrana bir mesaj gelmeden ücretsiz veremeyeceklerini söyledi. turkcell ücretsiz dağıtıyormuş kartları ama onlarda bu şekilde oluyormuş. benimkinde mesaj geldi ücretsiz değiştirdi ama kart 64 kb. e 128 olmayacak mı mobil imza için dedim. onlarda turkcell genel merkezden iletişim merkezlerine gelen maili gösterdi 4g li kartların 64 kb olanlarının 128lik olanlarla aynı işlevi gördüğünü belirtmişler. arkadaşım turkcellden gelen kartı bekleyeceğini söyledi. benim izin lisans başvurularım var ve imzaya bu hafta ihtiyacım var. bende kartı aldım çıktım. emin olmak için turkcell müşteri hizmetlerini aradım. ben aldım 64 k bi sıkıntı olur mu dedim. kesinlikle 128 kb olması gerekiyor dediler. ve durumu anlattım fakat değişim sürecinde müşterileri tek tek arayacaklarını ve kartları dağıtacaklarını söylediler. e son gün mü arayacaksınız dedim sonuçta bir çok insan kurumsal olarak bu hizmeti kullanıyor ve işleri aksayabilir. neymiş 4g teknolojisine geçiş yaptıklarından bütün kartları ona uygun yapacaklarmış ama bizim hatlarımızda mobil imzalar kullanılamayacakmış. ilgili birim sizi 15 eylülde arayacak değişim için bekleyin dediler. o turkcell iletişim merkezini şikayet edeceğim eğer işimi aksatırsa. birinin dediği birinin dediğine uymuyor. turkcell gene bir sürü insanı mağdur edecek benden söylemesi.

Kesinlikle birinin dedigi birine uymuyo ben simdi tekrar aradim trcell bayilerine dagitim yapilmis degstrmek gerekiomus kesin bayiye kimliklr gdip degisim yapmak gerektigini solediler ayrica sistem 5 yada 5 bucukta kapanio haberiniz olsunda

Ben de Tukcelli aradım. Sim kartımın 128 k olduğunu söyledim. Müşteri temsilcisi, TİM e gitmenize gerek yok, sim kartı yeterli olmayan müşterileri aradıklarını ve değişimi yapıp sim kartı ücretsiz gönderdiklerini söyledi. O SMS i mobil imzası olan herkese gönderiyorlarmış.