Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mobil imzada parmak izi değeri hesaplanamıyorsa ne yapılmalı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ercan Koca tarafından paylaşıldı.

1. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

İyi Akşamlar Değerli meslektaşlarım. Aranıza Yeni katıldım. Umarım burası sayesinde bilgi ve sosyal alışverişlerimizi iyi bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Benim sizden bir ricam ve yardım isteğim var. Ben yeni mezun olduğum için çevre görevlisi belgesine yeni başvurmaya çalışıyorum. Mobil imzanı büyük uğraşlar sonucu oluşturdum ") . Bakanlığın sitesinden sisteme girip kayıt oluşturmaya çalışıyorum. Başlangıç için gerekli işlemleri yapıyorum. mobil imza ya girip tel numaramı girdikten sonra gönder tuşuna bastığımda bana "parmak izi değeri hesaplanamadı" gibi bir hata verdi. Çok kez denememe rağmen hep aynı hatayı aldım. Bu sorunla daha önce karşılaşan yada çözüm önerisi olanların çok acil olarak cevabını bekliyorum. bir işe gireceğim. bulduğum işe girip girmemem buna bağlı. Acil olarak yardımcı olursanız minnettar olurum.
    İlginize şimdiden çok teşekkür ederim...

2. İyi akşamlar.Ben senden bir adım gerideyim bu konuda. Mobil imzamın çıkmasını bekliyorum. Fakat yine de önermek istediğim şeyler var. Mobil imzanın kullanılabilir olduğundan şüphe duymasan bile bu mesaj hakkında ("parmak izi değeri hesaplanamadı") hem GSM operatörünü hem de bankanı bir ara derim. Umarım en kısa zamanda sorunun hallolur. Çözümünü de paylaşırsın burada. Kolay gelsin.

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Parmak izi hesaplanamaması benim de daha önce yaşadığım bir şeydi ancak sebebini açıkçası hatırlamıyorum. Öncelikle mobil imzanın onaylandığından eminsin diye düşünüp yazıyorum. Yani operatörün seni aradı ve onaylandığını bildirdi.
    Diğer sitelerde işe yarayıp yaramadığına emin ol. Turkcell'i arayıp doğrulatabilirsin. Ya da bir bankacılık işlemi yaparak deneyebilirsin. Eğer işe yarıyorsa yani başka yerlerde kullanabiliyorsan, gün içinde Bakanlığı arayıp sorabilirsin sebebini.

4. Hasan Kılınç

Hasan Kılınç CMNet Üyesi

En sağlıklı ve yapılacak ilk iş gsm operatörü ile irtibata gecmek.. Kolay gelsin

5. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

İlgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bende mobil imzayla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü mobil imza kullanılan sitelere de giremiyorum. Gsm operatörüne şikayetimi bildirdim. Umarım geri dönüş olur.

6. Arzu Çelik

Arzu Çelik CMNet Üyesi

aynı sorunla bende karşılaştım. gsm operatörünün kimlik bilgilerini güncelleştirmesini bekliyorum. 1-2 günlük süre verdiler. sonra aktif olunabileceğini belirttiler. beklemedeyim

7. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

Arzu Hanım.Sizinde telefonda mobil işlemleri yaparken bir hata oluştumu acaba.??

8. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

"Parmak izi degeri hesaplanamiyor: Object reference not set to an instance of an object." uyarısı çıkıyor ve mobil imza gönderilemiyor.
    E-devlet'e giriş yaparken mobil imzamı rahatça kullanabiliyorum (tcell)
    Konu ile ilgili yardımcı olabilecek kimse var mı?

9. Eda Taşpınar

Eda Taşpınar CMNet Üyesi

arkadaşlar mobil imza ve e imzadaki güncellemelerden dolayı o sıkıntı var en kısa zamanda halledeceklermiş bakanlık kaynaklı bi problem yani

BlackZacK bunu beğendi.
  10. BlackZacK

BlackZacK CMNet Üyesi

kiminle görüştünüz Eda Hanım?

11. Eda Taşpınar

Eda Taşpınar CMNet Üyesi

@Tansel Özçelik bey duvarında bu konuyla ilgili açıklama yapmış

12. BlackZacK

BlackZacK CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.

Eda Taşpınar bunu beğendi.
  13. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Başvuru için 2 günümüz kalan firmalar var ve dosya yüklemek gerekiyor yükleyemiyoruz. Ne yapacağız?

14. Herkül

Herkül CMNet Üyesi

alo 181 aranmalı

Mobil imzada parmak izi değeri hesaplanamıyorsa ne yapılmalı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksudaki KOI değeri...

Bir alüminyum işletmesinde atıksudaki KOI ve Al değerini düşürmek için neler yapılabilir? Görünürde su gayet berrak gözüküyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir, nelere dikkat edilmeli ve neler yapılmalı? Teşekkürler.
  2. Maaşın alınamaması durumunda ne yapılmalı

Merhabalar Son 2 bucuk aydır bir firmayda çalışıyorum. Firma Tekirdağ merkezde. Fakat bugüne kadar bir ödeme alamadıgım gibi, ödeme için haftalardır zorladıgım için yeni çevre mühendisi aramaktalar. Eski hesap konusundada hiçbir şekilde görüşemiyorum.Elimde kalan bakiye konusunda şirket ortağının imzalı kağıdı var ve 2 ay dır çalışmama rağmen son 1 ayın ssk 'sı gözüküyor. Ödemeyi...
  3. Insan ve değeri

Dünyaca ünlü bir firma Dudullu da alışveriş merkezi yaptı, Yanına da otel inşa ediyor, Hayırlı olsun. Buraya kadar çok güzel çünkü yatırımın kötüsü olmaz. Her yatırım iş kapısı, en azından ben öyle görüyorum. İnşaatın yaya kaldırımı ile hiç işi olmamasına rağmen yaya kaldırımı doğrudan işgal edilmiş, İnsanlar o bölümü geçmek için hem araçlara dikkat etmek ve , hem de inşaat malzemelerine...
  4. Ingilizce hazırlık yapılmalı mı yoksa yapılmamalı mı

ben yıldız tekniği yeni kazandım hazırlık yapıyımmı yoksa yapmayım mı kararsızım fikirlerinizi söylerseniz sevinirim..
  5. Çamurda çok değeri

arkadaşlar merhaba, Atıkların düzenli depol. hk. ynt. gereği 2015'ten sonra çamurda ÇOK değerine bakılacak artık. ÇOK değeri nasıl düşürülebileceği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.