• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imzada parmak izi değeri hesaplanamıyorsa ne yapılmalı

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
İyi Akşamlar Değerli meslektaşlarım. Aranıza Yeni katıldım. Umarım burası sayesinde bilgi ve sosyal alışverişlerimizi iyi bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Benim sizden bir ricam ve yardım isteğim var. Ben yeni mezun olduğum için çevre görevlisi belgesine yeni başvurmaya çalışıyorum. Mobil imzanı büyük uğraşlar sonucu oluşturdum ") . Bakanlığın sitesinden sisteme girip kayıt oluşturmaya çalışıyorum. Başlangıç için gerekli işlemleri yapıyorum. mobil imza ya girip tel numaramı girdikten sonra gönder tuşuna bastığımda bana "parmak izi değeri hesaplanamadı" gibi bir hata verdi. Çok kez denememe rağmen hep aynı hatayı aldım. Bu sorunla daha önce karşılaşan yada çözüm önerisi olanların çok acil olarak cevabını bekliyorum. bir işe gireceğim. bulduğum işe girip girmemem buna bağlı. Acil olarak yardımcı olursanız minnettar olurum.
İlginize şimdiden çok teşekkür ederim...

İyi akşamlar.Ben senden bir adım gerideyim bu konuda. Mobil imzamın çıkmasını bekliyorum. Fakat yine de önermek istediğim şeyler var. Mobil imzanın kullanılabilir olduğundan şüphe duymasan bile bu mesaj hakkında ("parmak izi değeri hesaplanamadı") hem GSM operatörünü hem de bankanı bir ara derim. Umarım en kısa zamanda sorunun hallolur. Çözümünü de paylaşırsın burada. Kolay gelsin.

Parmak izi hesaplanamaması benim de daha önce yaşadığım bir şeydi ancak sebebini açıkçası hatırlamıyorum. Öncelikle mobil imzanın onaylandığından eminsin diye düşünüp yazıyorum. Yani operatörün seni aradı ve onaylandığını bildirdi.
Diğer sitelerde işe yarayıp yaramadığına emin ol. Turkcell'i arayıp doğrulatabilirsin. Ya da bir bankacılık işlemi yaparak deneyebilirsin. Eğer işe yarıyorsa yani başka yerlerde kullanabiliyorsan, gün içinde Bakanlığı arayıp sorabilirsin sebebini.

İlgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bende mobil imzayla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü mobil imza kullanılan sitelere de giremiyorum. Gsm operatörüne şikayetimi bildirdim. Umarım geri dönüş olur.

aynı sorunla bende karşılaştım. gsm operatörünün kimlik bilgilerini güncelleştirmesini bekliyorum. 1-2 günlük süre verdiler. sonra aktif olunabileceğini belirttiler. beklemedeyim

"Parmak izi degeri hesaplanamiyor: Object reference not set to an instance of an object." uyarısı çıkıyor ve mobil imza gönderilemiyor.
E-devlet'e giriş yaparken mobil imzamı rahatça kullanabiliyorum (tcell)
Konu ile ilgili yardımcı olabilecek kimse var mı?