Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mobil imzayı ne zaman almalıyız

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Özge Uluğ tarafından paylaşıldı.

1. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

arkadaşlar size bir sorum olacaktı. bilgisi olan arkadaşlardan cevaplamaları için rica ediyorum.

ekim sonunda çevre gorevlisi belgesini yeni alacağım. sizce mobil imzayı eğitimden sonra alsak çok mu geç olur ya da sorun olur mu?? bir de mobil imza için başvuru merkezlerinde en azından avea da henuz 128k olan simkart gelmediği için başvuruda yapamıyoruz , ne yapmamız gerek? :(

@Esin Çolak

Esin Çolak bunu beğendi.
  2. Nefin

Nefin Misafir

Bence mobil imzanızı alın hazırda dursun..
    Aveada sadece yetliki bazı bayilerde başvuru yapabiliyormuşsunuz, o bayilere gitmeniz lazım..

3. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

yetkili bayiye gittim ama sim kart henuz ellerine gelmemiş ve ne zaman geleceğini de bilmediklerini söylediler :/

4. Şahin Kartal

Şahin Kartal Misafir

bence bir araba alıp arka cama imzanı atarsan mobil imza yerine geçer :)

5. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

ben bu ay sonunda mobil imzamı iptal ettiriyorum sıkıldım artık. ilk yıl e imza kullanmıştım daha iyi gerçekten.

6. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

sizce e-imza mı almalıyız?

7. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Genelde e-imza kullanıcıları memnun. bende 2011 yılında ilk lisans başvurularımı e-imza ile yapmıştım sorun yaşamadım. ama mobil imzaya geçtiğimden beri bir çok problemlem ile karşılaştım sim kart nedeniyle. e-imzada yıl dolmadan bilgiendiriyorlardı. Mobil imzanın şöyle bir avantajı oldu nerde olursam hangi bilgisarda olursam olayım işlem yapıyordum

Özge Uluğ bunu beğendi.
  8. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Bence e-imza alma neden diyeceksin. E-imza'yı her yerde kullanamazsın ama mobil imza kullandığın zaman hemen her yerde halledebilirsin. Birde turkcell hattı al derim çünkü avea iyi değil.

9. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

ya herkes öyle diyor ama şuan turkcell alamam :/ :(

10. Olgaç Sürmelihindi

Neden ki? turkcell'in çekim gücü daha iyi. Ave her yerden çekmeyebiliyor. Benim şu an mobil imzam aktif halde turkcellden ama 15 ekime kadar izin ve lisans işlemlerini halletmek için sıkıntıyı gidereceğini söyledi bakanlık.

11. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

evet ama fatura bakımından çok pahalı. şuan çalışmıyorum ve malesef bunu odeyemem.

12. Olgaç Sürmelihindi

anladım ama kontörlü al o zaman. Faturalı alacaksan el mahkum maalesef zaten sürekli para ödüyoruz. Bu tür şeylerin paralı olmaması gerekir.

13. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

ama kontorlü vermiyorlar ki mobil imzayı, hem avea da hem turkcelde faturalı olma şartın var

14. Olgaç Sürmelihindi

önceden öyle birşey yoktu. hatta benim kontörlüydü ve aktif hale getirmek için faturalı var dediler,kontörlü daha sonra gelecek dediler ama ben gidip halletmiştim. Şart herhangi bir yerde yazıyormu

15. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

turkcell den şuan mobil imza almak isteynce faturalı olma zorunluluğu var diyor aynı şeklde avea da

16. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

ticaret odalarında uygun fiyata e- imza veriyorlar mobil imza iyidir. Ama hatta mahkum oluyorsun.

17. Olgaç Sürmelihindi

çok saçma bir durum bu zorunlu olması.

18. Tunç Bozkurt

Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

eğer hattınızı faturalıya taşımak istemiyorsanız, ayrı bir hat açtırın. sadece mobil imza olsun o hatta ve faturalı olsun. varsa eski bir telefona takıp kullanırsınız, yoksa da imzalama yapacağınız zaman değiştirebilirsiniz.

Garanti bankası internet şubesi kullanıyorsanız bir gün içinde mobil imzanız açılabiliyor. sadece turkcelden 19 liraya mobil imza uyumlu hat alıyorsunuz, hemen aktifleşiyor.

aksi takdirde noterden imza tasdiknamesi isteniyor, bu da yine maliyet demek.

avea da veriyor ama turkcel kullanmanızı tavsiye ederim, altyapı olarak daha sağlıklı çalışıyor.

19. Yunus Uysal

Yunus Uysal CMNet Üyesi

merhaba;
    e imza kullanan arkadaşlara bir sorum olacak cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    mobil imzada mevcut olan sorunlardan dolayı aldığımız e imza bu sabah elimize ulaştı :) gerekli son işlemleri yaptıktan sonra izin lisans sistemine belge yüklemeyi denedik. Ancak imzala butonuna tıkladıktan sonra işleminiz yapılıyor yazısı beliriyor ekranda ve uzun süre böyle kalıyor imzalama işlemi gerçekleşmiyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. E imza şu anda aktif durumda. Çevre şehirciliğin sisteminde bir sorun olabilir mi e imza kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum :)