Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Modelleme konusunda yardım

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında golcuktayfasi tarafından paylaşıldı.

1. golcuktayfasi

golcuktayfasi CMNet Üyesi

Arkadaşlar ödevim : SU VE ATIKSU ARITIMINDA ÇÖKELME OLAYININ MODELLEMESİ
    Bu konuda dişe dokunur bi kaynak bulamadım, elinde buna ait döküman, belge vs. olan varsa paylaşabilir mi lütfen?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bir program ile modellemeden mi bahsediyorsunuz? Çökelme hesapları yapılır aslında buda bir modellemedir. Gerçekte çökelme işlemi öngördüğünüz gibi olmayabilir fakat siz formülüze ederek bir nevi modelliyorsunuz..

3. golcuktayfasi

golcuktayfasi CMNet Üyesi

hayır program ile değil. bahsettiğiniz gibi hesaplamalar ile modelleme yapacağım. ama böyle bir örnek elimde yok.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Şuan elimde örnek yok ama bakarım sizde bu sırada çöktürme havuzu hesaplamalarını araştırın..

Modelleme konusunda yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirliligi modelleme

Herkese merhabalar, Yaz stajim boyunca hava kirliligi ile ilgili arastirmalar yapan bir sirkette calismaktayim.Gauss yayilma yasasini kullanarak hazirlanan bir modelleme programi calisiyorum ve alistirma olarak sadece komurden kaynaklanan kirliligin etrafa yayilma senaryolarinin nasil oldugunu arastirmam gerekiyor.bu konu hakkinda bir bilgiye sahip olan yardim edebilirse ya da bir kaynak...
  2. Matbaa Atık Suyu Arıtması Konusunda Yardım!

Merhaba arkadaşlar, Firmamıza başvuran bir matbaa fabrikasının atık suyunu incelemek ve uygun olabilecek bir arıtma sistemi tasarlamakla görevlendirildim. Fabrikadan gelen su Ofset ve Yıkama suyu olmak üzere iki tip ve bunların firmanın belirttiği oranda karışımını arıtabilecek bir arıtma sistemi tasarlamam gerekiyor. Su ile yaptığım çalışmalarda kimyasal arıtmanın yeterli olmayacağı...
  3. Hava kalitesi modelleme programı

merhabalar arkadaslar hava kalitesi modelleme programıları aermod ve ISCT3 kullanıldığını öğrendik. bu programların lisanslı yazılımlarını nereden bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim
  4. Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım

Merhaba Katı yakıtlı bir termik santralin İnşaatı aşamasında çalışıyorum. burdaki tesisimizin bacası için CEMS (SEÖS) cihazlarını kurduk. Bu Cihazlar İçin bir dosya oluşturmam gerekiyor. SEÖS Tebliğine baktım yalnız çok açıklayıcı olmadığı için kafamda birşeyler şekillenmedi. Bu dosya hakkında bilgisi olan , nasıl oluşturulduğunu bilen, yada elinde bir örneği olan varsa ve yardımcı olursa...
  5. Çevresel modelleme sınav sorusu

arkadaşlar isotropy ve anizotropy nedir bileniniz varmı