Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Modelleme programları

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ilknur.grbz tarafından paylaşıldı.

1. ilknur.grbz

ilknur.grbz CMNet Üyesi

Mrblar ben henüz ögrenciyim aşagıda adı gecen modelleme pogramalarının sunumunu yapmam lazım ama hep ingilizce bilgiler var ve yeterince bulamıyorum bilgisi olan ya da programın nerden temin edileceğini bilen varmı???

WASP
    AQUATOX
    WEAP
    QUEL 2E
    QUEL 2K
    HEC-RAS

2. HBA

HBA CMNet Üyesi

3. ilknur.grbz

ilknur.grbz CMNet Üyesi

4. George Okarin

George Okarin CMNet Üyesi

merhaba benim de qual2k adlı programla ilgili verilere ihtiyacım var, uzun süre internetim yoktu pek bi araştırma yapamadım, şimdi internetim geldi fakat zaman yok, hoca sunum olayını 1 hafta öne aldı, yardımcı olabilecek birileri var mı?

Modelleme programları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Egzersiz Programları

Masa bşında çalışmaktan yorulan tutulan vücudumuz için 4 ayrı egzersiz programı gösterimli olarak ekledim..
  2. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik ProgramlarI

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ülkemiz gençlerinin Gençlik Programından en üst seviyede faydalanabilmelerini temin etmek üzere çeşitli illerde bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir. Bu toplantılar, genel olarak gençlerimize AB Gençlik Programının özellikleri, programdan faydalanma yolları ve başvurma usullerinin aktarılması şeklinde gerçekleşmektedir. Bu...
  3. ISO eğitimleri sertifika programları

Ben birinci sınıfa yeni geçtim TRAKYA - KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ (ISO) EĞİTİMLERİ - SERTİFİKA PROGRAMI adında bir etkinliğe katılmak istiyorum sizce daha erken mi ne zaman böyle etkinliklere katılmalıyım ve ne gibi kriterlere dikkat etmeliyim?
  4. Bilgisayar programları

Çevre mühendisliğinde kullanılan hangi konu üzerine olursa olsun hesapları kolaylaştıracak bilgisayar programlarının isimlerini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler...
  5. Hava Kalitesi Dağılım Modeli Programları ve Kullanım Sıkıntıları

Arkadaşlar, ben ağırlıklı olarak hava kalitesi dağılım modellemeleri üzerine çalıştım.. pekçok çed ve emsiyon raporların bu konuda raporlamalar yapıyoruz sektörde. karşılaştığımız sıkıntılar ve bu konu hakkında iş yapabilen arkadaşlar burada bir araya gelebiliriz diye düşünüyorum.. eğer hepimiz bu konu hakkında sıkıntılarımıza ortak çözümler bulabilirsek, dağılım modellemelerine yönelik...
  6. Biz Çevre Mühendisleri için öğrenilmesi gereken bilgisayar programları nelerdir ?

Çevre Mühendislerinin meslek hayatlarında yada henüz üniversitede olan çevre mühendisi adayı olan arkadaşlarımızın kendilerini daha iyi geliştirmeleri için öğrenilmesi gereken bilgisayar programları nelerdir ? Kendimizi bu alanda ne şekilde ve nasıl daha iyi geliştirebiliriz ?
  7. Ücretsiz CAD ve GIS programları

Öncelikle bir açıklama yapmak gereği duyuyorum eğer araştırır ve öğrenirseniz paralı programların muadilerini ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz.Bu şekilde şu programı vb. programlarını nasıl bulurum demek yerine onların ücretsiz olanlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. 1. Program: Progecad Smart(İntelli cad tabanlı) http://www.caddit.net/progecad/smart.php buradanda indirebilirsiniz...
  8. Hava Kalitesi Modelleme Programları

Arkadaşlar hava kalitesi modelleme, çöken toz hesapları için önereceğiniz programlar nelerdir acaba? bu konuda program paylaşmanız mümkün mü?
  9. Çevresel modelleme

çevresel modelleme dersi sınav soruları hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?
  10. Su kalitesi ve ekolojik modelleme eğitimi

Merhabalar, DHI Türkiye tarafından "Su Kalitesi ve Ekolojik Modelleme Eğitimi" düzenlenecektir. 3 gün sürecek olan uygulamalı eğitimimiz süresince MIKE 11 ve ECO Lab kullanılarak hidrodinamik modelleme ile su kalitesi ve ekolojik modellemenin temel uygulamaları işlenecektir. Tarih : 24-26 Mayıs 2016 Yer: ODTÜ Kampüsü, Ankara Ücret: 1.200 TL + KDV (Akademisyen ve öğrencilere %50...