• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Motat ve atıklarınız hakkında...

Taytek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TAYTEK TEHLİKELİ ATIK YÖNETİM TEKNOLOJİLERİ LDT ŞTİ
DEĞERLİ ÇEVRE MÜHENDİSİ ARKADAŞLAR
ATIKLARINIZ, ATIK YÖNETİMLERİNİZ VE/VEYA MOTAT HAKKINDA HER TÜRLÜ SORULARINIZA BURADAN CEVAP OLACAĞIZ.... BEKLİYORUZ...

Malesef, online.cevre.gov.tr adresinden kullanıcı oluşturduysanız tesis için o sistem üzerinden uygulama açma başvuru çıktısı alıp İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderiyorsunuz, onlarda sistemi açıyorlar :)

Yok, TABS ile MOTAT-KDS aynı sistem de ama uygulama başlıkları farklı, bu yüzden sizin açtırmanız gerekmekte.

@Sena Çetinkaya merhabalar, bu bilginin yanlış olduğunu düşündüm ve ankarayı arayarak ilgili birime danıştım. Bilgi kirliliği kafa karışıklığına sebep olur dıye düşünüyorum. Ve düzeltme yapmak istiyorum. Çevre bilgi sisteminde Atık Yönetim Uygulaması (Tabs/Motat/ KDs) diye geçiyor bildiğiniz gibi. Motat sistemi otamatık tum kullanıcılara bakanlık tarafından açılır , şuan gri şekilde gözükmekte, uygulama kullanıma açılmadığı için.KDS sistemide lisanslı fırmalar bakanlığın verilerinde kayıtlı olduğu için otamatık olarak lisanslı firmalara açılır. Yani çevre bilgi sisteminde Tabs için kullanıcı uygulaması açılmışsa, ki tüm firmalar ,için açarız zaten, ayrıca motat için bir şey yapmamıza gerek kalmayacaktır. Ekte bulunan iletişim bilgilerinden yetkili birime danışılabilir.

Ekli dosyalar

• iletişim numaraları.png
    iletişim numaraları.png
    11.9 KB · Görüntüleme: 32
Ben açık olmaması durumunda yapılacakları yazdım zaten, eğer firmada motat/kds açıksa zaten tekrar başvurulma durumu olmayacağı için bir sıkıntı yok sanırım:)

Merhaba Arkadaşlar ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ kapsamında atık taşıyan araçların Motat cihazları taktırması 20 mart 2016 da sondu. bununla ilgili bakanlık tarafından tek yetkilendirilmiş (!) bir firma ile sözleşme yaptık ve cihazları daha taktırmadık. Bununla ilgili bir süre var mı ? Motat sistemi hakkında bilgisi olan cihazları taktıran kullanan var mı Ne gibi sıkıntılar bizi bekliyor :krktm: şimdiden teşekkürler.

@Tuncer Bozkurt
şu an için MOTAT için tek yetkilendirilmiş kuruluş ARVENTO dur. bizim cihazlar da geldi. henüz taktırmadık. Çevre İl Müdürlüğü bu konuda cihazları taktırmayan lisanslı firmalara yazı hazırlamış. bizler de yazıyı bekliyoruz. içeriğine göre gün verirlerse o zmana kadar taktıracaz artık.

Motat'da son durum nedir uygulamaya başlandı mı ? sistemde açık gözüküyor ancak uygulama konusunda herhangi bir bilgi gelmedi. atık üreticileri ne yapmalı ? herşey muamma bilgisi olan varsa paylaşırsa lütfen sevinirim