Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motor yağı dip tortusu

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Arkadaslar Merhaba, atık motor yağlarını bertarafa gönderdikten sonra varil diplerinde kalan katı yoğunluğu fazla olan atık malzemeyi hangi kodla gönderebilirm?Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden tesekkürler.

2. m.secim

m.secim CMNet Üyesi

@Pınar Pelit Demir

üstübülere ya da zaten kontamine olmuş talaş kum emici bezlere emdirin.

15 02 02*(M) Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka bir şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler.

3. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

@m.secim ilginiz için teşekkürler....Dediğiniz gibi de yapmak mümkün fakat ben tam olarak dediğim atığı karşılayacak bir kod var mıdır diye sormuştum:kötü:

Motor yağı dip tortusu konusuna benzer içeriklerimiz
    Fatih Özcan
  1. Tehlikeleri Belirle Motor yağı değişimi

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 11. Motor yağı değişimi Bir operatör motor yağını değiştirmiş ve ekskavatörden inmek üzere. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Operatör yanlış adım atarak rahatlıkla...
  2. aydadodo
  3. 130113 hidrolik yağ ve 130208 motor ve şanzıman yağlarının fabrika içinde depolanması

130113 hidrolik yağ ve 130208 motor ve şanzıman yağlarının fabrika içinde depolanması nasıl olmalıdır? İllaki kapalı alanda mı muhafaza edilmeli yönetmelikte variller ve zemin hakkında bilgiler gördüm.Alan nasıl olmalı?
  4. Nihal Ş. Aksoy
  5. Vibrasyon sonrası dip tortusu atık kodu hk.

Elektrikli ergitme ocağı ve metal enjeksiyon makinası ile alüminyum külçeden aydınlatma armatürleri üreten bir firmanın çapak ve yağ alma aynı zamanda parlatma amacı ile kullanmış olduğu vibrasyon makinası mevcut. Bu vibrasyon makinasından çıkan atıksular derme çatma bir filtreden geçirildikten sonra kanalizasyona veriliyor. debisi 0,2 m3/gün ün altında dolayısıyla arıtma sistemi kurmak...
  6. Armağan Salabaş Çilek
  7. 07.02.08 kodlu dip tortusu tehlikeli atığı (stiren+etilbenzen) kirliliği hakkında bilgisi olan ?

07.02.08 tehlikeli atık koduna sahip polistren üretiminden kaynaklanan stiren ve etilbenzen karışımı dip tortusu atığı açık alanda kendi kendine polimerize olmuş ise ve bu atıklar bir su deposu yakınında atılmış olarak bulunmuş ise toprakta oluşturduğu kirlilik sizce ne durumdadır. Elimde herhangi bir görüntü yok maalesef, sadece kirlenen toprağında tehlikeli atık olarak bertaraf edildiğini...
  8. Leventgungor
  9. V8 motor blogum

Köküne kadar bana aittir. Render'da bana aittir. İyi güzel yorumlarını bekliyorum.