Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Msds arıyorum

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nagihan Arat tarafından paylaşıldı.

1. Nagihan Arat

Nagihan Arat CMNet Üyesi

Busperse 2422
    BAM 7195
    Bu kimyasalların MSDS lerini bir türlü bulamadım.Gelecek önerilere nazaran şimdiden söylüyorum IBC lerin üzerinde hiç bir firmanın adı yok kalemle yazılmış olarak sadece kimyasalın adı yazılı.

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Busperse 2422 için şuraya mail atıp sormayı deneyin isterseniz:
    http://www.buckman.com/

BAM7195 ile ilgili de bir sertifika buldum. Oradaki şirketin web adresi de şu:
    http://www.mausergroup.com/

Bu kimyasallar bu firmalara aitse mail atarsanız yardımcı olabilirler.

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

5. Nagihan Arat

Nagihan Arat CMNet Üyesi

Çok teşekkürler hızlı yardımlarınız için . İşime yaradılar doğrusu.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

uzun zamandır bu ve benzeri işler hakkında çalışmadığımdan, bilgilerimi tazeleme amaçlı soruyorum. bunlar tamamen tedarikçi firmanın sorumluluğunda olması gereken şeyler değil mi?

yani zamanında sahada çalışırken danışman isg uzmanına bir msdsyi çevireyim de malzeme üzerine yapıştırayım demiştim de çok şiddetli muhalefetle karşılaşmıştım. bu işin uzamanı ve tedarikçisi olan firmanın sorumluluğudur bu demişti. satın almaya danışıp bu kimyasalı kim üretmiş/ithal etmiş onu öğrenip ondan istemek daha şey olmaz mı? sonuçta asmak kesmek kelle uçurmak bu isg işlerinin şanındandır :) gibi geliyor bana..

7. Nagihan Arat

Nagihan Arat CMNet Üyesi

Aslına bakarsanız evet tedarikçi firma kimyasalı gönderirken MSDS sinide bulundurmalı ama bağzı durumlarda en azından benim başıma gelen kimyasal başka bir IBC ye boşaltılmış üzerine elle kimyasalın adı yazılmış.Üreticinin adı, cash no vb bilgilerin hiç biri yok. bu durumdada üzerindeki yazana mualefet edip araştırmanız gerekiyor işte. Aslında benim üzerinde durmak istediğim bir konudur bu. Sahamıza öyle şoförler geliyo ki adamın ne taşıdığından nasıl taşıması gerektiğinden etkilerinden bi haber. Bence Türkiyede önemli bir boşluk bu durum. Üzerine gidilmesi lazım.

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

muhtemelen bu ciddiyette çalışan bir kimyasal tedarikçisinin yapacağı çeviri ya da yazacağı özgün msds de çok şahane olmayacaktır ya neyse.. bu vesileyle ibc ne demek onu da öğrenmiş oldum. faydalı oldu. teşekkür ederim. kolay gelsin.

Msds arıyorum konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Msds

Değerli Üyeler; Malzeme Güvenlik Bilgi Formları için de bir paylaşım olsa nasıl olur Kimyasallar ile çalışan arkadaşlar vardır mutlaka (zaten arıtma tesislerinde çalışanların kesin ihtiyacı var) Belki bu forumda geniş bir arşive sahip oluruz Konu ile ilgili görüşlerinizi sunarsanız sevinirim...
  2. MSDS Form Bankası

Malzeme Güvenlik Bilgi Formları (MSDS) yalnızca kimyasalların neden olduğu sağlık ve güvenlik tehlikelerinin azaltılmasına yarayan bir sistemin parçasıdır. Kimyasal maddeyi taşıyanların depolayanların, kullananların ve üretimde çalışanların kimyasal maddelerin tehlikeleri konusunda doğru değerlendirme yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Malzeme Güvenlik Bilgi Formları Malzeme Güvenlik...
  3. MSDS - GBF Nedir?

KİMYASALLARIN KULLANIMI 50 yıl önce yılda sadece 1.000.000 Ton Kimyasal üretilirken, bugün bu rakam 400.000.000 Ton'a ulaşmıştır. Bugün dünyada 80.000 ila 100.000 arasında kimyasalın kullanıldığı tahmin edilmektedir. 5.000 ila 7.000 arasında değişen sayıda kimyasalın zararlı olduğu bilinmektedir. Zararlı kimyasalların 3.000'i kanserojen etkilidir. KİMYA SANAYİİ ÇEŞİTLİ ALT SEKTÖRLERE...
  4. MSDS Eğitim

Herkese iyi çalışmalar diliyorum, Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik'te, "Güvenlik bilgi formları, güvenlik bilgi formlarının hazırlanmasına ilişkin personel belgelendirmesi konusunda akredite olmuş kuruluş tarafından belgelendirilmiş kişilerce hazırlanır. İthalatlarda da güvenlik bilgi formları, aynı...
  5. Msds

Arkadaşlar kimyasalların kullanıldığı bölümlere asılması için hazırladığım bir örneği paylaşmak istedim. Çalışma yapacak olanlar var ise belki yardımcı olur.