• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Msds arıyorum

Nagihan Arat

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Power Projects OMV CCPP Samsun/Turkey
Busperse 2422
BAM 7195
Bu kimyasalların MSDS lerini bir türlü bulamadım.Gelecek önerilere nazaran şimdiden söylüyorum IBC lerin üzerinde hiç bir firmanın adı yok kalemle yazılmış olarak sadece kimyasalın adı yazılı.

Busperse 2422 için şuraya mail atıp sormayı deneyin isterseniz:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

BAM7195 ile ilgili de bir sertifika buldum. Oradaki şirketin web adresi de şu:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu kimyasallar bu firmalara aitse mail atarsanız yardımcı olabilirler.

uzun zamandır bu ve benzeri işler hakkında çalışmadığımdan, bilgilerimi tazeleme amaçlı soruyorum. bunlar tamamen tedarikçi firmanın sorumluluğunda olması gereken şeyler değil mi?

yani zamanında sahada çalışırken danışman isg uzmanına bir msdsyi çevireyim de malzeme üzerine yapıştırayım demiştim de çok şiddetli muhalefetle karşılaşmıştım. bu işin uzamanı ve tedarikçisi olan firmanın sorumluluğudur bu demişti. satın almaya danışıp bu kimyasalı kim üretmiş/ithal etmiş onu öğrenip ondan istemek daha şey olmaz mı? sonuçta asmak kesmek kelle uçurmak bu isg işlerinin şanındandır :) gibi geliyor bana..

Aslına bakarsanız evet tedarikçi firma kimyasalı gönderirken MSDS sinide bulundurmalı ama bağzı durumlarda en azından benim başıma gelen kimyasal başka bir IBC ye boşaltılmış üzerine elle kimyasalın adı yazılmış.Üreticinin adı, cash no vb bilgilerin hiç biri yok. bu durumdada üzerindeki yazana mualefet edip araştırmanız gerekiyor işte. Aslında benim üzerinde durmak istediğim bir konudur bu. Sahamıza öyle şoförler geliyo ki adamın ne taşıdığından nasıl taşıması gerektiğinden etkilerinden bi haber. Bence Türkiyede önemli bir boşluk bu durum. Üzerine gidilmesi lazım.

muhtemelen bu ciddiyette çalışan bir kimyasal tedarikçisinin yapacağı çeviri ya da yazacağı özgün msds de çok şahane olmayacaktır ya neyse.. bu vesileyle ibc ne demek onu da öğrenmiş oldum. faydalı oldu. teşekkür ederim. kolay gelsin.