Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Msn tarih oluyor

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  http://teknoloji.milliyet.com.tr/msn-tarih-oluyor/bilisim/haberdetay/19.12.2012/1643866/default.htm

  MSN Tarih Oluyor

  Bilgisayar üzerinde sohbet denilince bir zamanlar tartışmasız olarak en popüler yazılım olan "Msn Messenger" 2013 yılının ilk çeyreğinde bizlere veda edecek.


  Birkaç yıl öncesinde Windows Live Messenger olarak isim değiştiren Msn Messenger, Windows işletim sisteminin bir parçası haline getirilmişti ve Windows Live Essentials adı altında farklı araçlarla birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Bu bile Skype'ın yaygınlaşması ve sunduğu hizmet kalitesi karşısında Windows Live Messenger'ın eski popülerliğini yavaş yavaş yitirmesinin önüne geçememişti. Sonuç olarak Microsoft akıllıca bir hamleyle Skype'ı satın alarak, popülerliğini yitiren Windows Live Messenger yerine Skype hizmetine geçiş yapmanın temellerini attı. Bu atılım sonucu 2013 yılının ilk çeyreğinde Msn'e veda ediyoruz. Fakat bu temelli bir veda değil; kullanıcılar mevcut Msn hesaplarını Skype ile birleştirebilecek. Mantık olarak da iki yazılım hemen hemen birbirleriyle aynı hizmetleri sunuyorlardı: görüntülü,sesli ve yazılı sohbet. Bu birleştirme işlemi' Skype'ı güncelleme yoluyla mümkün olan ve Skype ekibi tarafından yardımcı dökümanlar ve verilerle desteklenecek bir süreç şeklinde olacak. Hatta şu an bile Mac ve Windows için yayınlanmış Skype 6.0 sürümü Microsoft hesabı desteğine sahip. Ayrıca Windows 8 ile birlikte entegre olarak gelen Skype'ı da yine Microsoft hesabınızla birlikte kullanabilirsiniz.

  Kaynak: Milliyet
   
  Cansu Bağ bunu beğendi.
 2. Msn hesaplarını Skype birleştirildiğinde eski mail filan ulaşılacak mı?
  Bu çok kötü oldu ya :agla:
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  ulaşılacak sıkıntı yapmayın.
   
 4. Mystogan

  Mystogan CMNet Üyesi

  Msn, hotmail outlook olacak. Şuan yaygın bir kullanıma sahip olmasada isim ve soyisim şeklinde adres alabileceğiniz bir mail ortamı. Ben kullanıyorum birden fazla mail hesabınızı da bağdaştırabiliyosunuz. hotmail ve outlook hesabımı aynı ortamda kullanabiliyorum.