Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mücavir alan

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Duygu Erit tarafından paylaşıldı.

1. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

tat firmalarının mücavir alan içersinden kağıt plastik alıp almama konusunu açıklabilirmisiniz. fabrikaların mücavir alan içersinde olup olmaması nı neye göre anlıcağız?

2. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Belediyelerin mücavir alanı diye adlandırılan alanları imarlaşmanın olduğu yerlerdir. Yani mahalleleri olarak sınırlayabiliriz. Bu alanı anlamak için çöp toplama yerlerine bakman yeterlidir. Anlaşmalı olduğunuz belediyenin bu bölgelerinde ambalaj atıklarını toplamaya yetkilisinizdir ama yönetim planı doğrultusunda belirlenen etaplara uyma zorunluluğuna da dikkat edin.
    Belediye mahalli sınırları içerisinde olmayan kısmında ise AAKY bakman yeterlidir.
    "MADDE 26 - (3) Belediye mücavir alan sınırları dışında kalan turistik tesis işletmeleri ve organize sanayi bölgeleri de tüketim sonucu oluşan ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı olarak biriktirmek ve bu Yönetmelikte tanımlanan toplama sistemine vermekle yükümlüdürler."
    Maddesin gereğince sanayilerdende hazırladığınız yönetim planı doğrultusunda atıkları alma konusunda yetkilisinizdir.

3. Balaban Murat

Balaban Murat CMNet Üyesi

bununla ilgili bir çok yazı aldım belediyelerden..ilgili yerin belediye sınırları ve mücavir alan içinde veya dışında mı olduğuna dair belediyeye dilekçe verip bunu öğrenebilirsiniz.

Mücavir alan konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kapalı Alan

Kaynağını bilmediğim bir kapalı alan sunumu. Kaynak belirtilirse ekleyeceğim.
  2. Kapalı Alan Risk Değerlendirmesi

Kapalı Alan Risk Değerlendirmesi çalışmasına ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Yapay sulak alan

yapay sulak alan projesi hazırlık aşamasındayım; L;W oranı hesabı tamam;1:5 oranı tamam, fakat giriş ve çıkış kısımlarındaki 50 mmlik çakılların kaplayacağı alanı hesaplayamıyorum,yardımcı olursanız sevinirim..lütfenn..
  4. İzin Lisans Alan firmalar

İzin Lisans Alan firmalara hangi linkden bakılıyor bilgisi olan varmı [COLOR=navy]Atık Mevzuatı doğrultusunda çalışma izni/lisans verilen firmalara[COLOR=navy] http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html dan bakılıyor fakat Geçiçi faaliyet belgesi yada çevre izni alan firmalara nereden bakılıyor bilen varmı.[COLOR=navy] [COLOR=navy]
  5. Sunta ve kontraplak alan firmalar

Herkese kolay gelsin. Sunta ve kontraplak alan firma var mı bildiğiniz. Tat tesisiyiz ve elimizde yüklü miktarda bu atıklardan var. Yardımcı olursanız sevinirim...