Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendis adayı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ibrahim_gantep tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim_gantep

ibrahim_gantep CMNet Üyesi

herkese merhaba.ben kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi çevre mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.İlerde akademisyen olmayı istiyorum ama kendimi her alanda geliştirmek istiyorum.gerek okul hayatımda gerek kariyerlik yolunda kendimi nasıl geliştirebileceğim konusunda eksikliklerim var benim gibi düşünen on binlerce mühendis adayı var sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim....
    herkese şimdiden çok teşekkür ederim!!!
    iyi günler...

Şeyma Huyut Eyigün ve kimyager90 bunu beğendi.
  2. kpss çalışın

Nihal Ş. Aksoy ve Tutku Alper bunu beğendi.
  3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yabancı dil mutlaka öğrenin, yabancı kaynakları araştırın ve çalışmalara göz atın bizden ilerideler sonuçta, bu da ufkunuzun kısıtlı kalmasını engelleyecektir. Birde eğer yapabiliyorsanız (bir tanıdığınız var ise vs) hafta sonları/ 2 haftada bir/ arada bir çevre konusunda faaliyet gösteren bir firmaya gidip oturun izleyin çay için fotokopi çekin çalışın :)

4. ibrahim_gantep

şuan 2.sınıfa geçtim boş durmamak için çevre mühendisliği danışmanlık firmasında çalışıyorum bir faydası olur mu

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Harika.. Çok faydası olacaktır, sabırla devam et.

6. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

7. ibrahim_gantep

seneye staj başlıyor sizce burada devam mı edeyim yoksa başka yerlere mi gideyim

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Eğer farklı alanlarda da bilgin olsun istiyorsan bence başka bir yere/sektöre git belki bir arıtma tesisi belki bir geri kazanım tesisi olabilir.

9. bence kendini yıpratma tatilini yap gez toz iş hayatına girince bir şey yapamıyon mesleki deneyimde zamnla kazanırsın acele etme

Fatih Közen ve ibrahim_gantep bunu beğendi.
  10. Taner Çınar

Taner Çınar CMNet Üyesi

bence önceliğinizin belirleyen. Eğer saha elemanı olacaksanız boş zamanlarınızı cevre danışmanlık firmalarında geçirin ve işi öğrenin ayrıca stajınızıda bu tür yerlerde yapın. Yok akademi yapacaksanız bol bol okuyun ve yabancı dil öğrenin , makaleler okuyun tez çalışmalarına katılmaya çalışın.

ibrahim_gantep bunu beğendi.
  11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Faydası olmaz mı çok güzel düşünmüşünüz tebrik ediyorum sizi .
    Ahmet Bey'in de dediği gibi Yabancı dil çok önemlidir muhakkak öğrenin. Artık alakalı alakasız heryerde ingilizce istiyorlar.

12. ibrahim_gantep

çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyordum şuan çevre danışmanlık firmasındayım okul bitene kadar da burda devam etmeyi düşünüyorum sonra akademisyenlik...

13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yasemin Hanım da haklı bunu da ihmal etmeyin tabi ama oranları iyi ayarlasın dimi Yasemin Hanım :)

14. ibrahim_gantep

erasmus yapıcam inş :)

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Muhakkak yap tavsiye ederim

16. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Hayatın acı gerçeği gibi bi cevap olmuş bu. ;)

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  17. ibrahim_gantep

evet biraz öyle olmuş :)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  18. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Eğer akademisyen olacaksan boşuna danışmanlıkla kafanı şişirme dil çalış yok akademisyen torpil işi ben başka birşeyler yapmak istiyorum diyorsan otur dil ve kpss çalış

19. ibrahim_gantep

teşekkür ederim...

20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kesinlikle katılıyorum. Eger zamanında birşeyleri yaşayamazsanız bu sizi bir ömür mutsuz edebilir. Önümüzdeki 30 yıl çalışacağını düşünürsek öğrenci olmanın zevkini çıkar cünkü bu günler birdaha gelmeyecek.