• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mühendis adayı

ibrahim_gantep

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
odak çevre mühendisliği danışmanlık hizmetleri,Gaki içme suyu arıtma tesisi,İller bankası bölge müdürlüğü gaziantep
herkese merhaba.ben kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi çevre mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.İlerde akademisyen olmayı istiyorum ama kendimi her alanda geliştirmek istiyorum.gerek okul hayatımda gerek kariyerlik yolunda kendimi nasıl geliştirebileceğim konusunda eksikliklerim var benim gibi düşünen on binlerce mühendis adayı var sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim....
herkese şimdiden çok teşekkür ederim!!!
iyi günler...

@ibrahim_gantep

Yabancı dil mutlaka öğrenin, yabancı kaynakları araştırın ve çalışmalara göz atın bizden ilerideler sonuçta, bu da ufkunuzun kısıtlı kalmasını engelleyecektir. Birde eğer yapabiliyorsanız (bir tanıdığınız var ise vs) hafta sonları/ 2 haftada bir/ arada bir çevre konusunda faaliyet gösteren bir firmaya gidip oturun izleyin çay için fotokopi çekin çalışın :)

@CMNet Okuru

seneye staj başlıyor sizce burada devam mı edeyim yoksa başka yerlere mi gideyim

bence önceliğinizin belirleyen. Eğer saha elemanı olacaksanız boş zamanlarınızı cevre danışmanlık firmalarında geçirin ve işi öğrenin ayrıca stajınızıda bu tür yerlerde yapın. Yok akademi yapacaksanız bol bol okuyun ve yabancı dil öğrenin , makaleler okuyun tez çalışmalarına katılmaya çalışın.

Faydası olmaz mı çok güzel düşünmüşünüz tebrik ediyorum sizi .
Ahmet Bey'in de dediği gibi Yabancı dil çok önemlidir muhakkak öğrenin. Artık alakalı alakasız heryerde ingilizce istiyorlar.

@Taner Çınar

çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyordum şuan çevre danışmanlık firmasındayım okul bitene kadar da burda devam etmeyi düşünüyorum sonra akademisyenlik...

@Feride Can

erasmus yapıcam inş :)

@Burak Dumlu

teşekkür ederim...

@Yasemin Aslantürk

Kesinlikle katılıyorum. Eger zamanında birşeyleri yaşayamazsanız bu sizi bir ömür mutsuz edebilir. Önümüzdeki 30 yıl çalışacağını düşünürsek öğrenci olmanın zevkini çıkar cünkü bu günler birdaha gelmeyecek.