• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mühendis adayı

ibrahim_gantep

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
odak çevre mühendisliği danışmanlık hizmetleri,Gaki içme suyu arıtma tesisi,İller bankası bölge müdürlüğü gaziantep
herkese merhaba.ben kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi çevre mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.İlerde akademisyen olmayı istiyorum ama kendimi her alanda geliştirmek istiyorum.gerek okul hayatımda gerek kariyerlik yolunda kendimi nasıl geliştirebileceğim konusunda eksikliklerim var benim gibi düşünen on binlerce mühendis adayı var sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim....
herkese şimdiden çok teşekkür ederim!!!
iyi günler...

@Okan Karaçoban

peki bu belgeleri ne zaman nasıl alıcam

@ibrahim_gantep
Önce ne istediğini bilmelisin, bir plan yapmalısın, sıralamana göre istikrarlı bir şekilde ağır ağır sindirerek tüm basamakları çıkmalısın! Aynı anda iki büyük lokmayı yiyemezsin en basit anlatımıyla... Henüz yolun çok başındayken insan ilişkilerinizin temelini hedefleriniz doğrultusunda atmalı, kariyer hedefiniz için gerekli ama sizde eksik olanları en elzem olanından başlamak kaydı ile tamamlamalısınız!
Yabancı dil gerekli, çünkü ikinci bir dil her zaman ufkukunuzu genişletir ve farklı bir bakış açısı edindirir. Dil öğrenmek dilini öğrendiğiniz ülkenin kültürünü de anlamayı gerektirir.
Kalite sertifikaları ve mesleki eğitimleri de yini hedefinizin gereksinimleri doğrultusunda tamamlamalısınız.
Bilgisayar ile ilgili yorum yapmama bile gerek yok sanırım, olmazsa olmaz!
Başarılar diliyorum... Hiçbirşey göründüğü kadar zor değildir!

@nskathome

çok sağolun evet aynen öyle her şey göründüğü zor değildir yeter ki insan çalışagörsün her şey hallonur...

Üniversitede ne ingilizceyi halledebildim, ne kpss' ye adam akıllı çalışabildim ne de okuldan bir şey öğrenebildim. ehliyeti bile okul bitince aldım.

@Yasemin Aslantürk

Yasemin Hanım'a katılıyorum :) bende en başta sizin gibi düşünüyordum ama derslerde bir yere kadar,hayatın boyunca kariyer yapabilirsin kendini geliştirebilirsin ama öğrencilik hayatını bi daha bulamazsın yaşayamazsın :)

ibrahim_gantep
kardeşim bir kaç arkadaşın bahsettıgı gıbı once asıl yolunu belırlemelısın çunku hepsının ayrı bır zorlugu var
Akedemisyen olmak için şöyle ki dil en başta gelıyor ama yenı cıkan kanun ve yonetmelıkler ile bırlıkte dahada zorlastı soylekı eger doktoranı 6 donem ıcınde veremezsen unıversıteden dırek uzaklastırılıyorsun artık yanı akademık dusunmen ıcın bır arkadasımızında bahsettıgı gıbı cok ıyı torpıl yada cok ıyı projelerının olması gerek
memurluk dıyorsan cok ıyı bır kpss puanı yapman gerekecek en az 90 dıyeyım ben
özel sektor dıyorsun İsg suan en başta geliyor daha detaylarda var elbette ama sana tavsıyem ;
Ne olmak istiyorsan onceden karar ver hepsini bir arada götürmen cok zor birine yoğunlaşman gerekecek

Okul yılların alınması çok külfetli olmayan sertifika, eğitim vs. alabilirsin. Tabi ki bu her gördüğün şeye atla anlamına gelmiyor, ne yapacağını ne istediğini bilerek ilerlemelisin. Sana tavsiyem sertifikalı eğitimleri takip et, bu her konuda az olsa bir fikir sahibi olmana yardımcı olacaktır. Ehliyetin yoksa alabilirsin mesela. Aynı zamanda eğer mümkünse bir ing kursuna yazıl ve düzenli olarak git, öğren. Okul bitene kadar epey ilerletirsin ;) Her şeyi bir anda öğrenmen mümkün değil, önceliklerin yukarıda saydıklarım olmalı bence..